Mobilā versija
+7.7°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
14. aprīlis, 2015
Drukāt

SVF palielina eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozes; Latvijai prognozē 2,3% pieaugumu

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) otrdien palielināja eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam. SVF prognozē, ka 18 nāciju eirozonas ekonomika šogad pieaugs par 1,5%, salīdzinot ar janvārī prognozētajiem 1,2%.

Savukārt Latvijai SVF šogad prognozē 2,3% iekšzemes kopprodukta izaugsmi, bet nākamajā gadā – 3,3% pieaugumu.

Lietuvas, kas šogad pievienojās Eiropas vienotajai valūtas zonai, ekonomikas aplēses šim gadam nav iekļautas eirozonas prognozes aprēķinā.

Savukārt nākamgad eirozonas iekšzemes kopprodukts pieaugs par 1,6%, salīdzinot ar iepriekš prognozēto 1,4% izaugsmi, liecina SVF jaunākais pasaules ekonomiskais ziņojums.

Eirozonas ekonomisko izaugsmi veicinās zemās naftas cenas, rekordzemās procentlikmes un Eiropas Centrālās bankas apjomīgā ekonomikas veicināšanas programma.

Tikmēr riski eirozonai saglabāsies no vājās inflācijas un pieprasījuma, kā arī Ukrainas krīzes un neskaidrības par Grieķijas nākotni.
SVF norāda, ka visās trijās Baltijas valstīs šogad gaidāma spēcīga ekonomikas izaugsme.

Lietuvai fonds prognozē 2,8% pieaugumu šogad un 3,2% izaugsmi 2016.gadā. Savukārt Igaunijas ekonomika šogad pieaugs par 2,5%, bet nākamgad par 3,4%, prognozē SVF.

Eirozonas ekonomika 2014.gadā piedzīvoja izaugsmi vien 0,9% apmērā, radot bažas par deflācijas draudiem.

SVF prognozē, ka patēriņa cenas eirozonā palielināsies par 0,1%, bet 2016.gadā par 1%, kas ir vēsturiski zems līmenis.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (7)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+