Pasaulē
Citur

Tadžikistānas policijai jaunumi par uzbrukumu tūristiem0

Ilustratīvs attēls. Foto – Pixabay.com

Tadžikistānā notikušo uzbrukumu ārvalstu riteņbraucējiem, kurā četri cilvēki tika nogalināti, sarīkojis ar likumu aizliegtas opozīcijas partijas loceklis, otrdien paziņojusi policija.

Uzbrukums notika svētdien Dangarā, 100 kilometrus uz dienvidiem no Tadžikistānas galvaspilsētas Dušanbes, uz velotūristu vidū populāra ceļa. Uzbrukumā tika nogalināti četri tūristi – divi amerikāņi, viens Šveices un viens Nīderlandes pilsonis.

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” pirmdien uzņēmās atbildību par notikušo, paziņojot, ka “Kalifāta karavīru vienība” veikusi uzbrukumu “krustnešu koalīcijas valstu pilsoņiem”.

Savukārt Tadžikistānas policija paziņoja, ka galvenais aizdomās turamais ir aktīvs Tadžikistānas Islāma atdzimšanas partijas biedrs. Tadžikistānas valdība 2015.gadā aizliedza šo partiju.

Policija uzskata, ka uzbrukumu vadījis 33 gadus vecais Huseins Abdusamadovs, kurš izgājis arī kaujinieku apmācības Irānā. Taču konkrētus pierādījumus šiem apgalvojumiem policija nav sniegusi.

Uzbrukumā izdzīvoja trīs tūristi, no kuriem divi ir ievainoti.

Policija nogalinājusi vismaz četrus cilvēkus, kas tiek turēti aizdomās par līdzdalību uzbrukumā, un vēl pieci aizdomās turamie aizturēti.

Irāna otrdien noraidīja Tadžikistānas policijas apsūdzības, ka tā būtu daļēji vainojama par uzbrukumu ārzemju velotūristiem.

“Irānas Islāma Republika noliedz, ka tai būtu saistība ar šo teroraktu, un kategoriski noliedz, ka Irānas teritorijā būtu kāda militāra bāze, kur tiktu apmācīti teroristi,” paziņoja Irānas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Bahrams Gasemi.

‘Mēs nosodām visus teroraktus it visur pasaulē, ieskaitot neseno uzbrukumu ārvalstu tūristiem Tadžikistānā,” viņš sacīja.

Kaut arī atbildību par uzbrukumu uzņēmusies “Islāma valsts”, Tadžikistānas policija šo atbilstības uzņemšanos noraidījusi, un uzbrukumā vainoja aizliegto islāmistu opozīcijas partiju, apgalvojot, ka tā Irānā izgājusi “militārās sabotāžas” apmācības.

Gasemi nosodīja “nepamatotās apsūdzības” un norādīja, ka Irāna ir “gatava sadarboties ar Tadžikistānas amatpersonām, lai pavērstu gaismu uz šo tumšo noziegumu”.

Savukārt “Islāma valsts” otrdien izplatījusi video ar pieciem vīriešiem, kas atgādina cilvēkus policijas izplatītajos attēlos ar aizdomās turamajiem, un tajā viņi zvēr uzticību grupējuma līderim Abu Bakram al Bagdadi.

Vīriešu video redzami sēžam zem koka pie džihādistu grupējuma karoga.

LA.lv