×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. decembris, 2013
Drukāt

Taizemē apsver parlamenta ārkārtas vēlēšanu atcelšanu vardarbības draudu dēļ

Foto- LETA/EPAFoto- LETA/EPA

Turpinoties Taizemes opozīcijas protestiem, šīs valsts centrālā vēlēšanu komisija ieteikusi atcelt 2.februārī paredzētās parlamenta ārkārtas vēlēšanas, norādot uz pārāk nopietniem vardarbības draudiem.

Sadursmēs ar protestētājiem, kas cenšas nepieļaut kandidātu reģistrēšanu, jau zaudējis dzīvību policists. Ceturtdien protestētāji centās iebrukt stadionā, kur notiek reģistrācija, taču policija viņus izklīdināja, laižot darbā asaru gāzi.

Kā ziņots, opozīcijas protesti turpinās jau vairāk nekā mēnesi. Demonstrācijas izraisīja valdošās partijas mēģinājums parlamentā pieņemt likumu par vispārēju amnestiju, kas ļautu 2006.gada apvērsumā gāztajam un trimdā dzīvojošajam premjeram Taksinam Šinavatram atgriezties dzimtenē un politikā.

Protestētāji par savu mērķi izvirzījuši “Taksina Šinavatras režīma gāšanu”, uzskatot, ka pašreizējā premjere, gāztā valdības vadītāja māsa Jinglaka Šinavatra, ir tikai sava brāļa marionete.

Cerot pārvarēt politisko krīzi valstī, Jinglaka Šinavatra 9.decembrī atlaida parlamentu un izsludināja ārkārtas vēlēšanas, taču opozīcijā esošā Demokrātu partija ir paziņojusi, ka tās boikotēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+