Latvijā
Izglītība

“Talantīgus un tādus, kas slimi ar teātri.” Liepājā uzņem pirmo aktierkursu 1

Ekrānšāviņš no liepajniekiem.lv. Foto Egons Zīverts

Liepājas Universitātes (LiepU) Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātē jaunajā bakalaura studiju programmā “Aktiermāksla”, kuras absolventi pēc četriem gadiem kļūs par Liepājas teātra aktieriem, šajāš dienās notiek uzņemšana.

Kopumā programmā “Aktiermāksla” uz 12 budžeta vietām, ko nodrošina pašvaldības līdzfinansējums, bija pieteikušies 36 jaunieši. Fakultātes dekanātā pastāstīja, ka zvani par pieteikšanos saņemti vēl pirmdien, bet tad jau bijis par vēlu. Liela daļa no pretendentiem uz aktiermākslas studijām ir rīdzinieki, raksta portāls “liepajniekiem.lv”.

Programmas direktors ir Liepājas teātra vadītājs Herberts Laukšteins. Jauniešus vērtē arī Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, Dmitrijs Petrenko, Leons Leščinskis, Jānis Siliņš, Inese Kučinska, Mārtiņš Kalita, Rasa Bugavičute-Pēce, Ieva Dreimane.

Dmitrijs Petrenko saka: “Es ļoti uzticos savai pieredzei un intuīcijai par cilvēkiem. Mēs gribam redzēt nevis gatavus aktierus, bet cik cilvēks ir gatavs uzņemt to, ko mēs sakām, cik cilvēks vispār ir gatavs mācīties, jo četri gadi – tas ir ļoti liels un smags darbs. Un, protams, vai cilvēks vispār grib strādāt teātrī, vai viņš der darbam teātrī. Arī tādas profesionālas lietas kā skatuviskā pievilcība, uzmanība, spēja reaģēt.”

Herberts Laukšteins uz avīzes “Kurzemes vārds” jautājumu, kādus jauniešu aktierkursā vēlas sagaidīt, atbildēja: “Talantīgus un tādus, kas slimi ar teātri.” Programmas direktors “Kurzemes Vārdam” arī neslēpa, ka gaidījis vairāk interesentu.

Topošie aktieri studijas sāks 11. septembrī.

LA.lv