×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Tālivaldis Pētersons: Jāpiedalās vēlēšanās!

Foto - LETAFoto - LETA

Skan politiskas reklāmas. Partijas sola saulainu nākotni, cenšas pierādīt savu pārākumu pār konkurentiem. Taču, lai cerētu uz rezultātiem, vispirms nepieciešams, lai vēlētāji vispār atnāktu uz iecirkņiem. Aicinājumi piedalīties vēlēšanās nav dzirdami.

 

Pēdējo gadu pieredze rāda, ka Latvijas pilsoņu līdzdalība vēlēšanās ir nepiedodami vārga. Ja piedalās 50% vai vēl mazāk vēlētāju, rezultātus nevar uzskatīt par demokrātijas panākumu. Šāds rezultāts nav objektīvs un neatspoguļo sabiedrības noskaņojumu.

Atceros, ka pirmskara Latvijā ģimnāzijas klasē bija jālemj par ekskursiju uz Gaiziņkalnu vai Slīteres dabas parku. Skolas kora un sporta sacensību dēļ balsojumā nevarēja piedalīties 15 no 40 klases audzēkņiem. Klases audzinātājs paziņoja, ka rezultātam jābūt objektīvam, un pārcēla to uz citu dienu. Valsts mērogā vēlēšanas nevar pārcelt. Taču to uzdevums ir uzzināt tautas lielākās daļas domas, vērtējumu. Bieži vien mēs dzirdam kritiskas piezīmes par dažādiem lēmumiem, rīkojumiem un tamlīdzīgi. Taču šos lēmumus pieņēmušas vēlētāju ievēlētas personas. Kļūdīties var vienreiz. Taču, ja politiķis atkārtoti veic kritizējamu darbību, to atkārtoti nedrīkst ievēlēt.

Tuvojoties vēlēšanām, tauta jāceļ kājās. Jāaicina doties pie urnām un piedalīties. Rīgā pretendē 12 saraksti. No tiem piecu procentu barjeru pārvarēs četri, varbūt pieci saraksti. Pārējo balsis pazudīs. Jājautā, ar kādu nolūku – jau iepriekš zinot par neveiksmi – šie centieni kandidēt? Ja politiķiem trūkst atbildības, tā jāuzņemas balsotājiem.

Katram Latvijas balsstiesīgam pilsonim jāatceras, ka piedalīšanās vēlēšanās ir goda pienākums. Pienākums ir arī aicināt savus ģimenes locekļus, radiniekus, kaimiņus, draugus, paziņas piedalīties vēlēšanās un – sevišķi laukos – palīdzēt nokļūt vēlēšanu iecirkņos. Vēlēšanas ir arī tautas gribas demonstrēšana. Nedrīkst palikt malā, novērot un pēc tam kritizēt valsti, valdību kā vainīgos.

Lai 1. jūnijā visi, kam ir tiesības, piedalītos vēlēšanās!

Tālivaldis Pētersons, Latvijas Politiski represēto apvienības valdes loceklis

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+