×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Tautiešiem ārvalstīs bieži nepieciešama psiholoģiskā palīdzība

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Dzīve ārvalstīs nebūt nav salda un Latvijas tautiešiem ārzemēs diezgan bieži nepieciešama psiholoģiskā palīdzība, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

“Bieži vien tiem latviešiem, Latvijas cilvēkiem, kas atrodas ārpus valsts, ir vajadzīga psiholoģiskā palīdzība. Diemžēl mūsu konsulārais dienests saskaras ar pietiekami lielu skaitu pašnāvību, pietiekami lielu skaitu nāves gadījumu, kur bieži vien diemžēl cilvēki nav izturējuši spriedzi,” atzina Rinkēvičs.

“Tā dzīve varbūt tur kopumā nav tik vienkārša un skaista, kā izskatās,” sacīja ārlietu ministrs.

Viņš norādīja, ka ir svarīgi saglabāt saikni ar tautiešiem ārzemēs, lai tiem būtu iespēja aiziet uz Latvijas vēstniecību un saņemt informāciju par palīdzību, kaut arī vēstniecību kapacitāte šobrīd ir ierobežota.

Šogad kopumā arī valsts ir sniegusi finansiālu palīdzību apmēram 30 cilvēkiem, kuri vai nu kā tūristi zaudēuši naudu, vai arī aizbraukuši darba meklējumos un sapratuši, ka darbu arī ārpus Latvijas nav viegli atrast. Rinkēvičs atzina, ka ir arī tādi tautieši, kuri interesējas par iespējām pārcelties atpakaļ uz Latviju.

Latvijā līdz ar lielo no valsts izbraukušo iedzīvotāju skaitu šobrīd ir aktualizējies jautājums, kā ārzemēs dzīvojošies tautiešus tomēr vilināt atpakaļ uz dzimteni. Šim mērķim par pamatu arī tapis īpašs reemigrācijas plāns, kas paredz vairākus pasākumus, lai veicinātu latviešu atgriešanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+