Dabā
Laika ziņas

Te nu bija vasara! Pirmdien iestāsies meteoroloģiskais rudens 0

Foto-Shutterstock

Pirmdien varētu iestāties meteoroloģiskais rudens, liecina sinoptiķu prognozes.

Līdz ar auksto atmosfēras fronti sestdienas pēcpusdienā un vakarā daudzviet Vidzemē, Zemgales austrumu daļā (Sēlijā) un Latgalē gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes, brīdina sinoptiķi.

Pirmie negaisa mākoņi izauguši Vidzemes rietumu novados – Limbažu pusē. Vēlāk pērkona negaiss gaidāms arī teritorijā tālāk uz austrumiem un dienvidaustrumiem.

Negaiss dažviet atnesīs intensīvas lietusgāzes, lielas vēja brāzmas un krusu. Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs norāda, ka pastāv iespēja, ka atsevišķās vietās negaiss sagādās vairākus centimetrus lielus krusas graudus, vētru vai virpuļviesuli.

Saistītie raksti

Aiz aukstās atmosfēras frontes visā Latvijā vismaz uz vairākām diennaktīm iestāsies samērā vēss laiks, bet valsts austrumu novados diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīdēs zem plus 15 grādiem, kas nozīmē meteoroloģiskās vasaras beigas un rudens sākumu.

Turpmākajās diennaktīs valsts austrumu daļā debesis lielākoties būs apmākušās, palaikam līs, gaidāms arī ilgstošs un vietām stiprs lietus. Pārējā Latvijā nokrišņu būs mazāk un brīžiem spīdēs saule.

[meteoweather_map]

LA.lv