×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Telavivā notikusi vardarbīga demonstrācija pret afrikāņu imigrantiem

telaviva

Naktī uz ceturtdienu Telavivā notikusi vardarbīga demonstrācija pret afrikāņu imigrantiem, paziņojusi policijas preses pārstāve.

Demonstrācijā piedalījās vairāki simti cilvēku. “Pēc vardarbības mēs arestējam piecus demonstrantus,” informēja policijas pārstāve. Kā vēsta vietējie mediji, cilvēki izklieguši ksenofobiskus saukļus un pauduši nosodījumu kreisajiem, kuri aizstāv imigrantus. Tiek arī ziņots, ka divi demonstranti uzbrukuši kādam ārzemniekam un sadauzīti aizsargstikli vairākām automašīnām, kurās braukuši afrikāņi.

Tiek lēsts, ka gadu gaitā no Ēģiptes Izraēlā iebraukuši aptuveni 60 tūkstoši afrikāņu, galvenokārt no Sudānas un Eritrejas. Liela afrikāņu kopiena dzīvo arī Telavivā, galvenokārt pilsētas dienvidos un, pieaugot noziedzībai, pēdējā laikā izcēlušās kaislīgas debates par spriedzi, ko radījusi viņu klātbūtne.

Svētdien Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu paziņoja, ka “nelegālā imigrācija no Āfrikas ir ārkārtīgi nopietna un apdraud Izraēlas sabiedrības, nacionālās drošības un nacionālās identitātes pamatus”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+