×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Monika Zīle: Pret Latvijas valsti noskaņotie atkal pastiprināti pievērsušies Latgalei (20)

reibonis

Laba paziņa, kas vienā no prestižākajām Krievijas galvaspilsētas skolām pasniedz eksaktos priekšmetus, stāsta: vairākas pazīmes tajā dienā, kad Maskavas Sarkanajā laukumā pompozi atzīmēja Krimas pievienošanu, stipri atgādināja padomju laika “labāko” tradīciju uzplaukumu. Skolas vadība bija saņēmusi rīkojumu aizvest uz pasākumu noteiktu skaitu vecāko klašu audzēkņu, un katram, kurš atsacījās piedalīties, vajadzēja uzrādīt vecāku rakstītu zīmi ar atteikuma iemesliem. Savukārt pedagogi saņēma norādi speciālā audzināšanas stundā akcentēt prezidenta un valdības rūpes par Krievijas pilsoņu interešu aizsardzību un drošību arī citās viņu mītnes zemēs.

Tikmēr Krimā pēc pievienošanās Krievijai, šķiet, līst zelta lietus. Katrs Krievijas televīzijas kanālu ziņu izlaidums sākas ar plašu informāciju par investīcijām pievienotajā teritorijā, akcentējot tur dzīvojošo ieguvumus – valsts iestādēs strādājošajiem pieaugs algas, vairāk saņems pensionāri un vispār maz trūkst no piena upēm ķīseļa krastos. Nereti ziņas papildina tālruņa numurs, pa kuru zvanīt krievu valodas lietošanas ierobežojumus un citus tiesību spaidus izjūtošajiem Ukrainas iedzīvotājiem. Lai gan pieminēta konkrēta valsts, nav ne mazāko šaubu par zemtekstu: Kremlis vairs necenšas slēpt savu aizrobežā mītošo pilsoņu izmantošanas nolūkus. Tāpat arī nav šaubu, ka norādītā tālruņa apkalpotāji strādā pilnas diennakts režīmā. Tiešais vads ar Kremli iedrošina izsliet krūti ikvienu, kam arī Eiropas Savienības valstī gribētos iedibināt savu “mazo Krieviju”.

“Tautiešu aizsardzības” programmas jaunākās izpausmes liecina, ka līdzekļus tām netaupīs. Pret Latvijas valsti noskaņotie atkal pastiprināti pievērsušies Latgalei. Pirms nedēļas Rēzeknē ieceļojošais desants gan piesaistīja tikai bariņu pasīvas publikas, bet valodas referenduma ideoloģiskā vadoņa Aleksandra Gapoņenko un Krievijas Ārlietu ministrijai pietuvinātā Viktora Guščina klātbūtne septiņu kalnu pilsētā mudina domāt, ka vizīte bija ievads apjomīgākam Latvijas austrumu novadu sabiedrības musināšanas plānam. Nedrīkst aizmirst, ka jau 2010. gadā V. Guščins rosināja Latvijā izmantot “Abhāzijas un Dienvidosetijas metodi” – vairot un aktivizēt Krievijas pilsoņus uz Maskavu raidāmām sūdzībām par viņu apspiešanu, lai Kremlim rastos pamats tautiešus aizsargāt ar tankiem. Cik patlaban Latvijā ir lielā kaimiņa pilsoņu, diemžēl neviens nezina. Attiecīgām valsts iestādēm tas nav šķitis svarīgi. Kaut ko varot secināt pēc Krievijas vēstniecībā un konsulātos balsojošo skaita vēlēšanu laikā. Bet lai atceramies bijušā “SC” biedra liepājnieka, tagadējā organizācijas “Latvijas Krievu kopiena” (LKK) priekšsēdētāja Valērija Kravcova darbošanos, piedāvājot un sniedzot palīdzību Krievijas pilsonības iegūšanā, kā arī citas aktivitātes – gluži bez atbalss tās nepalika. Jau minētā LKK marta vidū izplatījusi rezolūciju, kurā pieprasītas valdošo politiķu iniciatīvas mazākumtautību tiesību garantēšanā. Dokumentā gan teikts, ka LKK redz Latviju kā neatkarīgu valsti. Tomēr prasību valdībai rūpēties par krievu valodu un kultūru turpinošais teksts – diezin vai Latvijai patikšot, ja šādu gādību par tautiešiem uzņemsies Krievija, – dzēš ilūziju, ka piesakās valstij lojāla kopiena. Rezolūcija pieskaņota Krimas ieņemšanai un liek saprast, ka autoriem ir “tiešais vads” ar lielkrievu šovinisma ideologiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. PALDIES MONIKAI ZĪLEi par rakstu! TAČU lATGALES SAKARĀ IR ĻOTI DAUDZ NEATBILDĒTU JAUTĀJUMU tieši visām iepiekšējām valdibām, kuras tīšuprāt pieļāvušas šobrīdējo situāciju un visas ambīcijas AP un PAR LATGALI!?? Iebilstu, ka KĀDAM ir TIESĪBAS UZ LATGALES VAI cita LATVIJAS novada teritoriju vien TĀPĒC, ka tas savulaik ienācis svešā zemē ar zobenu apkaujot tur dzīvojošo tautu līdz pat grūtniecēm un zidaiņiem ieskaitot, plus vēl nodedzinot visu savā ceļā un atstājot aiz sevis POSTAŽU…Neviens svešus iekarotājus savā zemē NAV SAUCIS!!! Viņi paši kā mežoni siroja apkārt slepkavodami un iekarodami…Par tagadējo situāciju ir vainīgas VIENĪGI VISU 24 gadu valsts atjaunotnes SAEIMAS UN VALDĪBAS, kurām LATGALE bijusi pie kājas!!! ĻOTI pārdzīvoju radio likvidēšanu, kas runāja latgaliešu valodā, un visi zvanītāju lūgumi saglabāt vienkārši NETIKA UZKLAUSĪTI… To pšu saku par Latvijas TV raidijumiem no RĪGAS valsts pierobežā ar Krieviju un Baltkrieviju!?? Mums NAV TĀDAS NAUDAS…Tas ir noziegums pret savu tautu, KAS IR JĀSODA UN ĻOTI BARGI…Savu ķešu piepildīšanai VIENMĒR IR BIJUSI UN BŪS NAUDA… Ari PRUDUKTĪVI un RADOŠI darbojas “biedru”smadzenes… NOZĒLOJAMI!!!

 2. Visi prezidenta Putina aicinājumi tautiešiem atgriezties dzimtenē krituši NEAUGLĪGĀ AUGSNĒ – VIŅI VISI IR SVEŠĀS MĀJĀS UN TUR IZVĒRŠ SAVUS ULTIMĀTUS!!! Attiecigo valstu valdibas, drošības iestādes, Saeimas vai Radas neuztver NOPIETNI šo “tautiešu” darbošanos un savās galvās “iedalbījušas” stulbas frāzes un teikumus, ka GAN JAU VIŅI PATROKŠŅOS UN NORIMS…NERIMSIES GAN, KAMĒR NEBŪS REALIZĒJUŠI VIŅIEM UZLIKTOS UZDEVUMUS!!! Arī Latvijas varas vĪri un attiecigās iestādes NEDOMĀJIET, KA JŪS LIKS MIERĀ!?? Musinātāji atrodas tepat un NEDOMĀ NETURPINĀT!!! Jūs viņus visus šos 24 valsts neatkaribas gadus esat “Iebarojuši” ar visatļautību un tas bija nevalstiski dumji…Taču ĻOTI sekmīgi JŪS pratāt APKLUSINĀT jebkuru latvieti, ja tas pārāk uzsvēra vai izteica savu latvisko viedokli attiecibā uz šiem gaisa jaucējiem un valsts pamatu, valsts drošības grāvējiem… Labi, ka priekšā jaunas vēlēšanas!????????

 3. Netēlojiet te latgaliešus Atbildēt

  Sekojiet Krievijas prezidenta Putina aicinājumam. Glābiet plašo Sibīriju ar tās milzīgajām dabas bagātībām. Jūs tur esat palikuši jau krietnā mazākumā!

 4. krievijas pilsonību viegli konstatēt ja ir vēlēšanās uz robežas .vienkārši jāpakontrolē zīmogi un vīzas

 5. reijnika DP sen kalpo Kremlim un ir naidīga latvju tautai . Normālā valstī visai reijnika DP bandai vieta ir aiz restēm . DP piesedz naidīgos žīdu faššistus un utaino 5.okupantu kolonu .Pretīgi .

 6. Austrumsibīrija ir Ķīnas pagalms. Tur nekavējoties jānotur referendums, Ķīnas uzraudzībā.

 7. DP jāstrādā labāk šovinisms ir jāiznīcina, valsts interesēs visas metodes ir atbalstāmas, bet boļšiviskos provokātorus ir jāzmiedz un jāliek pie vietas

 8. latgale ir latvija ja krievija gribes tad nems visu baltiju reize jo piedereja caram 300 gadu atpakal sis teritorijas tikaiekarotas aizstavetas pievienotas krievijai to ko lenins paveica tagad neatzist par pareizu jo letini nesaglabaja neatkaribu-aizskreja uz nato-eiropas-blokiem tas nepatik caram-krievijai davanu var pnemt atpakal…..vai var….ko teiks cara atbalstitaji asv anglija turcija vacija francija danija….

 9. Visus, kam šeit nepatīk – ārā no valsts! Neviens (izņemot mūsu stulbo valdību) viņiem šeit dzīvot nespiež – Skaķertju dorožka!

 10. Izmantojiet izdevību!!!! Atbildēt

  “Krievijas prezidents Vladimirs Putins atviegloji noteikumus,kā krieviem,kas dzīvo ārzemēs,atgriezties uz dzīvi dzimtenē,ziņo Kremļa preses dienests. Tagad krieviem,kas dažādu apsvērumu dēļ nokļuvuši citās pasaules valstīs,tiks atvieglota dokumentu kārtošana.Proti,kārtojot šos dokumentus,vairs nevajadzēs kārtot pagaidu uzturēšnās atļauju.Tāpat,tiem,kas vēlas atgriezties vēsturiskajā dzimtenē,tiks apmaksātas konsulārās nodevas,vīzu izmaksas un “faktiskie izdevumi”.Skat.”Krievvalodīgajiem atvieglo atgriešanos dzimtenē,db.lv,2014.gada 4.aprīlis,14:21

 11. Esi izvēlējies asimikrieviskošanu?

 12. Kāpēc Putina kārtējais aicinājums (un papildus atvieglojumi) tautiešiem atgriezties Krievijā nav dzirdams Latgalē? Kas par to ir atbildīgs?

 13. nu nenjem veeraa to nabaga latgali no laika gala, bet tas buus bumerangs, jo var…var meginat tie dauni izmantot to, ka te viss ir nozheelojamaa staavoklii (sadziive, ekonomika untttt.) Nevajag padariit vaajus flangus kara laikaa, ja ir generaalji Riigaa, ja kam vispaar ir smadzenes, KA…ka LV robezha ar RU ir ne Adazhos vai Babiitee, Salaspilii…bet pie mums…Latgalee. Nelamashos, bet , ja ir valsts aizsardzibas ..ok, sisteemas kaut dalja, domaajiet, dzeniet aaraa tos diversantus politiskos, sekojiet runaam, sodiet untt., bet neraustieties kaa miizeeji, mees esam viena zeme, bet juutamies kaa atdoti kiilnieki, tas negodiigi.

  • ko krievi var paņemt no Latgales? tikai pliku teritoriju . labāk atdodiet viņiem Rīgu ,Jūrmalu ,Ventspili un Liepāju ar ostām , kultūru , utt.

 14. nu tad kāda izeja, vai turpināsiet latgaliešus krāpt un spēlēt uz jūtām, vai tomēr nāksiet pie prāta un reģionam, kā tādam paredzēs līdzekļus no ES fondiem, un atrisinās arī nacionālitāšu problēmas

 15. Kad beidzot sāks strādāt valdība un drošības orgāni,lai Latvija attīrītu no šiem salašņām ?Izraelā un Krievijā vietas pietiek.Lai katrs dodas uz savu zemi!

  • Diemžēl noteikt – uz kurieni „katram doties”, – tas pagaidām nav tautas, bet gan Saeimas deputātu ziņā. Bet tautas (vēlētāju) ziņā ir šie … paši deputāti!
   Un, lai mūsu latviskums (vai ‘mūsu identitāte’, – kā mēs uzdrošināmies izteikties) saglabātos, tad Saeimā būtu jāievēl tāds deputātu vairākums, kas pastāvošo integrācijas fikciju spētu mainīt pret reālu okupācijas seku likvidāciju, kas juridiskā izteiksmē nozīmētu – starptautiski pamatotu dekolonizāciju.

 16. Varbūt valdībai beidzot būtu laiks parūpēties par latviskumu Latgalē?

  • Hi – Hi ….par latviskumu laikam domāta latgaliešu asimilatviskošana…. Nu tā jau notiek 90 gadus un panākumus diemžēl nav guvusi. Labāk lai parūpējas par latgaliešu valodas, kultūras un identitātes sagl;abšanu. Ja Latgalē nebūs latgaliešu, tad nebūs arī kas arī Latgali aizstāvēs….

 17. Kuram te slikti vajag palīdzēt tikt uz leiputriju,lai nav te jāmokās.

Draugiem Facebook Twitter Google+