Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Militārā parāde Madonā1

Foto no LTV

Madonā šodien norisinās Nacionālo bruņoto spēku diena un militārā parāde.

Militāro parādi, kurā piedalās vairāk nekā 700 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu, komandēs Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris Mareks Ozoliņš, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Parādi noslēgs Latvijas un sabiedroto spēku, kā arī Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā tikai lidojumam labvēlīgos laika apstākļos, tādējādi neradot apdraudējumu parādes vērotājiem, būs redzami Gaisa spēku helikopteri, Valsts robežsardzes helikopteri, kā arī ASV helikopteri “Black Hawk”.

Parādē būs vērojama Latvijas bruņoto spēku haubices, kuras iegādātas no Austrijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās. Tāpat parādē varēs redzēt kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas, ko Nacionālie bruņotie spēki iegādājušies no Lielbritānijas.

Parādes apmeklētāji varēs vērot arī sabiedroto valstu bruņutehniku, piemēram, Spānijas bruņoto spēku kājnieku kaujas mašīnas “Pizarro”, Kanādas bruņoto spēku vieglās kaujas bruņumašīnas, kā arī Slovēnijas un Albānijas bruņoto spēku militāro tehniku.

Lidojumam labvēlīgos laika apstākļos tehnikas parādi noslēgs NATO gaisa kuģu, kas veic NATO gaisa telpas patrulēšanu virs Baltijas valstīm, pārlidojums.

Par parādes muzikālo noformējumu rūpēsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

LA.lv