Tikai līdz 18… 0

Kad manam dēlam un viņa sievai ar tiesas spriedumu atņēma vecāku tiesības, paņēmu aizbildnībā viņu bērnus. Mazmeitai tolaik bija 4 gadi, mazdēlam – 3 gadi. Tagad mazmeita ir pieaugusi un dzīvo atsevišķi. Mazdēlam martā paliks 18 gadi, viņš vēl mācās skolā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Lasīt citas ziņas

Līdz šim Uzturlīdzekļu garantiju fonds viņam ik mēnesi maksāja 35 latus, es kā aizbildne saņēmu 38 latus. Pēc pilngadības sasniegšanas šo naudu vairs nemaksās.Pašvaldības sociālajā dienestā teica, ka mums nekāda palīdzība nepienākas. Mana pensija ir 167 lati, no tās mums būs ļoti grūti iztikt. Ko darīt?
 Marija Saldū

 

Patiešām, Uzturlīdzekļu garantiju fonds (UGF) maksā uzturlīdzekļus tikai līdz 18 gadu vecumam. Pašlaik, līdz 2012. gada 31. decembrim, ir spēkā Saeimas veiktie grozījumi “Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā” un uzturlīdzekļus maksā samazinātā apjomā. Ja viens no vecākiem izvairās no maksāšanas, UGF bērnam līdz 7 gadu vecumam maksā 30 latus mēnesī, no 7 līdz 18 gadiem – 35 latus mēnesī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja šo grozījumu darbības laiku nepagarinās, no 2013. gada 1. janvāra UGF maksās lielākus uzturlīdzekļus – bērnam līdz 7 gadu vecumam – 50 latus mēnesī (25% no minimālās algas – 200 latiem), bērnam no 7 līdz 18 gadu vecumam – 60 latus mēnesī (30% no minimālās algas).

Taču bez uzturlīdzekļiem joprojām paliks 19–gadīgie jaunieši, kas mācās vidusskolas 12. klasē!

 

Uzturlīdzekļu garantiju fondā paskaidroja, ka 2008. gadā, kad vēl pastāvēja Bērnu un ģimenes lietu ministrija, bija koncepcija uzturlīdzekļus maksāt ilgāk – līdz 19 gadiem vai tikmēr, kamēr jaunietis mācās vidusskolā. Taču šī koncepcija neguva tālāku virzību un Saeima to neizskatīja.

 

Kad ģimenes ienākumi būs tikai 167 lati mēnesī diviem cilvēkiem, vecmāmiņa vai pilngadīgais mazdēls var doties uz Saldus pašvaldības Sociālo dienestu Dzirnavu ielā 1, lai noformētu trūcīgas ģimenes statusu. Iepriekš der piezvanīt šī dienesta Informācijas un pabalstu nodaļai pa tālruni 63824954, lai noskaidrotu, kādi dokumenti jāņem līdzi.

Trūcīgas ģimenes statusu piešķir, ja pēdējo triju mēnešu laikā ienākumi uz vienu ģimenes locekli nepārsniedz 90 latus mēnesī.

Saldus pašvaldība trūcīgām ģimenēm sniedz šādu palīdzību:

• piešķir pabalstu malkas iegādei (70 latus gadā) vai dzīvokļa pabalstu (līdz 100 latiem gadā), ja dzīvoklī ir centrālapkure;

• piešķir ģimenes pabalstu – 45 latus katru pusgadu;

• piešķir veselības pabalstu – līdz 50 latiem gadā katram cilvēkam, lai segtu izdevumus par zobārstniecību, briļļu iegādi, ārsta izrakstītiem medikamentiem (jāiesniedz čeki vai kvītis).

Reklāma
Reklāma

Trūcīgas personas var bez maksas apmeklēt ārstu valsts ārstniecības iestādēs un bez maksas ārstēties slimnīcā. “Sarkanā Krusta” nodaļā reizi mēnesī var saņemt pārtikas pakas – pa vienai katram ģimenes loceklim. Ar trūcīgas personas izziņu var doties uz Saldus Katoļu baznīcu, kur darbdienās darbojas zupas virtuve; ja vēlas, ēdienu var ņemt uz mājām.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.