Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
30. decembris, 2014
Drukāt

Aicina uzmanīties – tīmeklī izplatās viltoti “Adobe Flash” atjauninājumi (4)

bogus-flash-update-malware-1

Tīmeklī ir parādījušies viltus “Adobe Flash Player” atjauninājumi, kuru logi izskatās autentiski, taču atšķiras vietnes adreses, aģentūra LETA uzzināja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā CERT.LV.

Viltus atjauninājumu gadījumā nospiežot “Instalēt”, dators tiek inficēts ar ļaunatūru. Aicinājums instalēt viltus atjauninājumus parasti parādās, apmeklējot citas, ar ļaunatūru jau inficētas vietnes.

Programmatūras atjauninājumu instalēšana ir viens no pamatiem, lai dators būtu pasargāts no dažādām vīrusu infekcijām un citām “slimībām”, taču jāatceras, ka aicinājums atjaunināt kādu programmu var izrādīties mēģinājums inficēt lietotājus.

Jāņem vērā, ka viltus atjauninājumu vietnēm var būt dažādi nosaukumi, reizēm tie pat var saturēt leģitīmas vietnes nosaukumus, radot asociācijas, ka atjauninājums ir no oriģinālās vietnes.

CERT.LV atgādina, ka “Adobe Flash” un “Adobe Reader” atjauninājumi jāinstalē tikai no “adobe.com” vietnes. Pirms instalēšanas ir jāpārbauda adreses lauks, tam jāatbilst pakalpojuma sniedzēja nosaukumam.

Tāpat parādījušies arī viltus “Internet Explorer” atjauninājumi, kurus, līdzīgi kā “Adobe” atjauninājumus, tiek aicināts lejupielādēt no vietnes, kas nav saistīta ar “Microsoft”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tad kāds tas pareizais vai nepareizais adreses lauks bija?! Tā arī nesapratu!

  2. Sen tas bija….Kur bijāt ātrāk,informatori?

  3. ļaunatūra – kaut kāds smirdeklis!!!

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+