Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
30. decembris, 2014
Drukāt

Aicina uzmanīties – tīmeklī izplatās viltoti “Adobe Flash” atjauninājumi (4)

bogus-flash-update-malware-1

Tīmeklī ir parādījušies viltus “Adobe Flash Player” atjauninājumi, kuru logi izskatās autentiski, taču atšķiras vietnes adreses, aģentūra LETA uzzināja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā CERT.LV.

Viltus atjauninājumu gadījumā nospiežot “Instalēt”, dators tiek inficēts ar ļaunatūru. Aicinājums instalēt viltus atjauninājumus parasti parādās, apmeklējot citas, ar ļaunatūru jau inficētas vietnes.

Programmatūras atjauninājumu instalēšana ir viens no pamatiem, lai dators būtu pasargāts no dažādām vīrusu infekcijām un citām “slimībām”, taču jāatceras, ka aicinājums atjaunināt kādu programmu var izrādīties mēģinājums inficēt lietotājus.

Jāņem vērā, ka viltus atjauninājumu vietnēm var būt dažādi nosaukumi, reizēm tie pat var saturēt leģitīmas vietnes nosaukumus, radot asociācijas, ka atjauninājums ir no oriģinālās vietnes.

CERT.LV atgādina, ka “Adobe Flash” un “Adobe Reader” atjauninājumi jāinstalē tikai no “adobe.com” vietnes. Pirms instalēšanas ir jāpārbauda adreses lauks, tam jāatbilst pakalpojuma sniedzēja nosaukumam.

Tāpat parādījušies arī viltus “Internet Explorer” atjauninājumi, kurus, līdzīgi kā “Adobe” atjauninājumus, tiek aicināts lejupielādēt no vietnes, kas nav saistīta ar “Microsoft”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tad kāds tas pareizais vai nepareizais adreses lauks bija?! Tā arī nesapratu!

  2. Sen tas bija….Kur bijāt ātrāk,informatori?

  3. ļaunatūra – kaut kāds smirdeklis!!!

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+