×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. oktobris, 2013
Drukāt

Vai atbalstāt “legālo narkotiku” aizliegšanu?
 (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Bet neesmu droša, ka ierakstīšana likumā dotu iznākumu. Veidotos tāda pati situācija kā ar nelegālo alkoholu. Visi zina, ka tirgo un kur, bet nekas nemainās. Iespējams gan, ka šāda rīcība iedarbotos uz pavisam jaunajiem – viņiem būtu grūtāk piekļūt šīm vielām. Izskatās, ka šī problēma ir ļoti izplatīta. Un kā nu ne – ja jebkurš bez kādiem šķēršļiem var pieiet un nopirkt. Man tas nav saprotams. Esmu pilnīgi pret marihuānas legalizēšanu. Jā, nākas dzirdēt izteikumus, ka zālīte nav tik spēcīga, taču tas ir sākums, kas noved pie stiprākiem apreibinātājiem.”

Ieva, studente:
 “Atbalstu. Ja nevienas citas narkotiskās vielas nav atļautas, tad kāpēc gan tādām būtu jābūt šīm? Pietiek jau ar to, ka daudzi jaunieši aizraujas ar alkohola lietošanu. Nav nekādas loģikas iedalīt narkotikas spēcīgajās un ne tik spēcīgajās. Tās ir un paliek narkotikas. Neatbalstu arī ideju par zālītes legalizēšanu. Zinu cilvēkus, kas ar to aizraujas tā, ka vairs nav spējīgi tikt vaļā. Viens paziņa pīpē zāli katru dienu, un daudziem, no malas raugoties, tas vairs nešķiet normāli. Protams, vairākums, kas pamēģina, vairāk to nedara. Arī pati esmu mēģinājusi. Esmu pārliecināta, ja marihuāna būtu legāla, to lietotu daudz vairāk cilvēku nekā tagad. Amsterdamas prakse, kad visi iet pa ielu un pīpē zālīti, nav normāla.”

Andris (vārds mainīts):
 “Protams, atbalstu. Pat nezinu, kas tās īsti par vielām, taču neizskatās ne pēc kā laba. Nav pat vēlēšanās to pamēģināt. Strādājot Rīgas centrā, regulāri redzu pusaudžus, kas staigā kaut ko salietojušies. Domāju, tie arī ir šo “spaisu” upuri. Esmu dzirdējis, ka viņi pīpē pat kaut kādus vīrakus, no kuriem vemj. Man šķiet, ka šīs par legālajām narkotikām dēvētās vielas nav pārāk izplatītas Latvijā. Tās lieto noteiktas cilvēku grupas – tīņi, kas pulcējas stacijā un tamlīdzīgi. Vairāk cilvēku lieto marihuānu. No tās neviens nav nomiris, cik man zināms, no alkohola gan. Godīgi sakot, es labāk iedzeru aliņu, nevis pīpēju zālīti, taču ik pa laikam sanāk. No personīgās pieredzes varu apgalvot – uzpīpējis zāli, esmu mierīgāks, nekā sadzēries. Dzērumā man ir sanācis pat izdemolēt kopmītnes, bet, uzkūpinot zāli, parasti ir tādi mierīgi pasēdēšanas vakari ar draugiem.”

Ingus (vārds mainīts):
 “Protams. Tas, ko tirgo legāli, taču ir kaut kāds ķīmisks draņķis. Neizprotu, kāpēc to atļauts pārdot. Ja tās būs aizliegtas, būs arī grūtāk dabūjamas un vismaz ierobežotu izplatību. Zālīti gan atbalstu, jo zinu, ka tā ir tīra manta. Tas ir tāpat kā ar pārtiku – negribas taču pirkt produktus ar konservantiem un mākslīgām krāsvielām, bet kaut ko dabisku. Taču skaidrs, ka marihuānas legalizēšana Latvijā nenotiks. Tad būtu jāpārstrādā visi vecie likumi, un šaubos, vai kāds to būtu gatavs darīt. Patiesībā jau ne Amsterdamā, ne Amerikā neviens no marihuānas vēl nav nomiris, tāpēc neuzskatu tās lietošanu par kaut ko traģisku. Turklāt, cik esmu bijis Amsterdamā, tur cilvēki neviens nevienu nost nesit un dzīvo mierīgi. Jā, pats arī dažreiz smēķēju zāli, tāpēc varu apgalvot, ka tā ir rakstura vājība nespēt no tās atteikties.”

Ildze Auna, fizioterapeite:
 “Narkotikas neatbalstu kā šķiru. Esmu dzirdējusi, ka šobrīd ir neskaitāmas vietas, kur iegādāties šīs sintētiskās vielas un notiek tāda kā visatļautība. Ja aizliegtu, tad nebūtu tik viegli pie tām tikt un, iespējams, lietotāju skaits vismaz saruktu, ja ne izzustu pavisam. Domāju, ka jauniešu vidū šobrīd ir ļoti daudz narkotiku lietotāju, tiesa, vecumā pēc 25 gadiem cilvēki parasti paliek prātīgāki. Taču droši vien tie, kas ilgus gadus niekojas ar tā saucamajām vieglajām narkotikām, visticamāk, pāriet pie kā stiprāka. Arī zālīte, ko mēdz manipulatīvi dēvēt par mazāk kaitīgu, manuprāt, ir spēcīga viela, tāpēc esmu kategoriski pret tās legalizēšanu.”

Fakti


Pusgada laikā “legālo narkotiku” tirdzniecības vietu skaits Rīgā dubultojies – to patlaban ir 39.

Vienā nedēļā, no 4. līdz 11. oktobrim, Rīgas pašvaldības policija apreibinošo vielu tirdzniecības objektos izņēmusi vairāk nekā 600 iepakojumus ar dažādiem “augu maisījumiem”, kas nosūtīti uz ekspertīzi.

Pēdējā laikā vairākkārt aizdedzināta kāda no “legālo narkotiku” bodītēm Rostokas ielā.

Avots: LETA

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+