Ekonomika
Bizness

“Spice” paziņo par paplašināšanos. Saasinās tirdzniecības centru konkurence2


Tirdzniecības centrs “Spice”.
Tirdzniecības centrs “Spice”.
Publicitātes foto

Tirdzniecības centrs 2018. gadu noslēdza ar 177 393 098 eiro lielu apgrozījumu, tam pieaugot par 1,5% attiecībā pret iepriekšējo gadu, portāls “LA.lv” uzzināja no “Spices” direktores Kadrijas Pudovas.

Viņa atklāj, ka pērn tikuši veikti ievērojami nomnieku koncepta uzlabojumi, kā arī jaunu veikalu atvēršana, kas ir bijis par pamatu konsekventai tirdzniecības centra izaugsmei.

Tas nodrošinājis stabilu apmeklētāju plūsmu (2018. gadā t/c apmeklējuši vairāk nekā 10 miljoni cilvēku), kā arī palielinājis veikalu kopējo apgrozījumu.

Tirdzniecības kompleksa apgrozījuma pieaugumu sekmējusi gan iekšējie uzlabojumi, kas saskaņā ar kompleksa attīstības virzienu ir stiprināt savas līderpozīcijas tirgū, gan Baltijas valstu ekonomiku dinamiskā attīstība pērn, kas veicinājis patērētāju pirktspējas un kopējā noskaņojuma uzlabošanos.

Lielākais pieprasījuma pieaugums novērojams dāvanu, aksesuāru, ziedu un pieprasījumā (+16,5%), tāpat vērā ņemami audzis pieprasījums pulksteņu un juvelierizstrādājumu jomā, sasniedzot gandrīz 10% kāpumu.

Attīstījies sporta un atpūtas preču segments – pērn šajā nozarē pieprasījums audzis par 6%. Savukārt, pieprasījums apģērbu un apavu segmentā palicis teju nemainīgs, kas tā ir arī lielākajā daļā Eiropas valstu.

Tirdzniecības kompleksa “Spice” direktore Kadrija Pudova.
Publicitātes foto

Līdz ar jaunu spēlētāju ienākšanu tirgū, palielinājusies savstarpējā tirdzniecības centru konkurence, atzīst K. Pudova.

Ievērojams cilvēku skaita pieaugums attiecībā pret iepriekšējo gadu nav novērojams, tomēr par 3% pieaugusi tirdzniecības centra “Spice” apmeklētāju vidējā iztērētā pirkuma summa.

Tāpat, lidostas “Rīga” tuvums, īpaši aktīvajā tūrisma sezonā, nodrošina vērā ņemamu tūristu pieplūdumu.

K. Pudova stāsta: “Esam novērojuši, ka patērētāju ienākumi ir auguši – viņi atļaujas tērēt vairāk. Patērētāji kļūst arvien prasīgāki, un pieprasa labāko pieejamo preču sortimentu un servisu.”

“Pieprasījums aug un mainās, un lai spētu tam pielāgoties, ir ļoti aktīvi jāseko līdzi pasaules tendencēm.”

2018. gadā arī “Spice Home” pieredzējusi ievērojamas izmaiņas Tika būtiski paplašināts “Elkor”, kas tagad kļuvis par lielāko kompānijas tirdzniecības vietu Pārdaugavā – divos stāvos izvietotā veikala kopējā platība tagad ir 5500 m2.

Atvērti jauni mājas prešu un hobija lietu veikali: “Elkor Home” “Zvaigzne ABC”, dāvanu veikals “Duni” kā arī bērnu izklaides parks “Ab Park”. Spicē šogad jau esam atklājuši 14 jaunus veikalu konceptus un vēl plānojam izmaiņas, kopumā izmaiņas būs 30 veikaliem”.

Tirdzniecības centrs “Spice”.
Publicitātes foto

Patērētāji arī Latvijā no tirdzniecības centriem pieprasa pilnu servisu – savu vēlmju un vajadzību apmierināšanu, turklāt to visu: patīkamā atmosfērā, stāsta K. Pudova.

Tieši tāpēc tirdzniecības centri nav tikai iepirkšanās vieta, bet gan vieta, kur pavadīt savu brīvo laiku. Mūsu uzdevums ir spēt nodrošināt to, lai cilvēki pēc vienas apmeklēšanas reizes, vēlētos atgriezties.

Saistītie raksti
Kas attiecas uz tirdzniecības kompleksa stratēģiskajiem mērķiem, plānota paplašināšanās, un šobrīd notiek aktīvs dokumentācijas saskaņošanas process, atklāj K. Pudova.

Līdz ar attīstību ir plānota centra rekonstrukcija sadarbībā ar arhitektu kompāniju “Benoy”.

“Ir skaidrs, ka mūsdienu dinamiskajā pasaulē, patērētāju pieprasījumam esot tik mainīgam, nepietiek tikai ar jaunu tirdzniecības platību radīšanu, nepieciešama gan pārdomāta kompleksa infrastruktūra, gan centra iekārtojums, plašs preču piedāvājums un atmosfēra, kurā ir patīkami atrasties: iepirkties un pavadīt savu brīvo laiku,” uzsver K.Pudova.

LA.lv