×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Tirgotāji: Smēķētājiem nedrīkst ierobežot izvēles iespējas

Foto - LETAFoto - LETA

Izvēloties, kādas cigaretes smēķēt – tievās, aromātiskās vai parastās -, patērētājiem nedrīkst būt ierobežota izvēle, biznesa portālam “Nozare.lv” apgalvoja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš norādīja, ka ar šādiem ierobežojumiem patērētāji var sastapties gadījumā, ja tiktu ieviesta Veselības ministrijas (VM) gatavotā nacionālā pozīcija jautājumā par izmaiņām Tabakas produktu direktīvā, kas paredz atbalstīt tievo un aromatizēto cigarešu aizliegšanu, nesamērīgus veselības brīdinājumus, kas mazina iespēju atšķirt produktus, kā arī ierobežo vispārzināmo starptautisko preču zīmju lietošanu.

Danusēvičs šodien Valsts kancelejā iesniedza vairāku tirgotāju viedokli par šīm jaunajām aizliedzošajām normām. Viedokli pauduši 264 mazie un vidējie uzņēmēji. Kā informēja LTA prezidents, tirgotāji pārsvarā ir pret tievo un aromatizēto cigarešu aizliegšanu, jo tas veicinās nelegālā tirgus palielināšanos.

“Ja patlaban šo cigarešu tirgus daļa ir 18%, tad aizlieguma gadījumā varam rēķināties ar attiecīgu nelegālā cigarešu tirgus pieaugumu. Turklāt nelegālais cigarešu tirgus jau ir 35%. Tāpat valsts budžets zaudētu vismaz 30 miljonus latu, ko citādi varētu ieņemt no akcīzes nodokļa, nerēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN), papildu izdevumus kontrolei un organizētās noziedzības apkarošanai,” uzsvēra Danusēvičs.

Viņš arī teica, ka, viņaprāt, VM iecere aizliegt tievās un aromatizētās cigaretes ir nesamērīgi, jo, piemēram, sāls un cukurs, kas arī ir kaitīgs veselībai, nav aizliegts.

Danusēvičs arī teica, ka tirgotāji pauž cerību, ka VM tomēr mainīs savu nostāju šajā jautājumā un direktīvu neieviesīs.

Kā ziņots, LTA šodien plkst.11 Valsts kancelejā iesniedza vairāku simtu tirgotāju – juridisku personu, kas ir mazie un vidējie uzņēmēji, – viedokli pret jaunajām, aizliedzošajām normām tabakas produktu izplatībā, ko plāno ieviest Latvijā.

LTA iebilst pret Veselības ministrijas (VM) gatavoto nacionālo pozīciju jautājumā par plānotajām izmaiņām Tabakas produktu direktīvā, kas paredz atbalstīt tievo un aromatizēto cigarešu aizliegšanu, nesamērīgus veselības brīdinājumus, kas mazina iespēju atšķirt produktus, kā arī ierobežo vispārzināmo starptautisko preču zīmju lietošanu.

LTA uzskata, ka šādu ierobežojumu akceptēšana veicinās strauju tabakas izstrādājumu kontrabandas un viltoto cigarešu aprites pieaugumu, nodarot miljoniem latu zaudējumus legālajiem tirgotājiem un valsts budžetam – neieņemto akcīzes un pievienotās vērtības nodokļu veidā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+