×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

“Lattelecom” izveidojis Baltijā modernāko “viedo” biroju “Mettropole” (7)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Birojā ir iespēja gan sēdēt kopā ar vairākiem citiem kolēģiem, gan strādāt vienatnē noslēgtā "saliņā" (priekšplānā), kurā traucēt aizliegts.

“Lattelecom” sadarbībā ar Latvijas telpu projektētājiem un antropologu Robertu Ķīli radījuši Baltijā modernāko “viedo” biroju “Mettropole”, kurā nojauktas komunikācijas robežas auglīgākai sadarbībai.

Pirmie darbinieki atjaunotā biroja divos stāvos ievākušies jau pirms mēneša, taču ideja līdz sekmīgam iznākumam novesta apmēram gada laikā. Burtiski nojaucot sienas, likvidējot kabinetus, papīru kalnus un komunikācijas barjeras, jaunajās telpās esošo 153 darbinieku vietā var strādāt 230 cilvēki. Birojs veidots atbilstoši katra darbinieka vēlmēm, iekļaujot gan iespēju sēdēt kopā ar vairākiem citiem kolēģiem, gan strādāt vienatnē klusajā zonā jeb noslēgtā “saliņā”.

Uzņēmuma personāla vadības direktore un valdes locekle Ingrīda Rone uzsvēra, ka ik gadu darbinieki aptaujās norādīja problēmas, kas atkārtojas. “Domājām, kā mainīt vidi un netveramās lietas. Nonācām pie idejas, ko pasaulē sauc par “Activity-based workplace”, bet mēs to nosaucām par “viedo biroju”. Stāsts nav tikai par mēbelēm, dizainu vai telpu. Stāsts ir par vidi un kultūru – kā dzīvosim un strādāsim turpmāk,” lielās pārmaiņas ieskicē I. Rone. Viņa sacīja, ka sākumā darbiniekiem bija grūti pieņemt, ka nu būs jāiztiek bez sava galda, bez savām mapēm, skapja un plaukta. “Šobrīd ir iespēja sēdēt, kur vien ienāk prātā, bet līdz ar mainīgajām darba vietām ienākusi arī tīrā galda politika. Piemēram, pēc darba beigām savas mantas ir jāsavāc un jāieliek sev atvēlētajā skapītī, kas arī ir jauninājums,” atklāja valdes locekle.


Latvijā līdzīga tipa birojs ir arī “Microsoft Latvia”, kurā darbiniekiem nav savu kabinetu, ir izveidoti skapīši un papīra kalni nav sastopami, taču tur joprojām telpas atdala sienas. Tāpat “Lattelecom” ir plašākas darba vietu iespējas, nemaz nerunājot par kopējo biroja platību, tādējādi ir daudz atpūtas vietu, arī divas virtuves.

Jaunajā projektā par konsultantu pieaicināts antropologs Roberts Ķīlis, kurš uzsvēra, ka Baltijā šis ir unikāls projekts. “Šeit nekas nav nejauši, visam ir sava nozīme – kā iekārtotas telpas, kur tās izvietotas, kādi ir galdi, gaismas, krāsas. Te ir padomāts par darba rakstura izmaiņām, procesiem, paradumiem,” stāsta antropologs. Viņaprāt, strādāšana 21. gadsimtā iezīmē izmaiņas, kuras darba vidē izzudīs – darbinieki vairs nerotēs ap savu darba vietu, nebūs mītiņu psihozes, samazināsies papīra kalnu nozīme un arvien vairāk darbā ienāks tehnoloģijas.

Jauno biroju iekārtoja telpu projektētāji no “Xcelsior”. Dizainere Annija Leimane uzsvēra, ka bija svarīgi darba vidi padarīt mūsdienīgu, kā arī to pielāgot vairākiem darba scenārijiem. “Darba galdi veidoti apzināti divos līmeņos, lai var strādāt dažādas cilvēku grupas. Izveidotas zonas sanāksmēm, atelpas brīžiem, darbam vienatnē, projektu apspriešanai utt.,” jaunā biroja funkcijas min dizainere. Strādāts arī pie akustikas, izvēloties mīkstos grīdas segumus, integrētus paneļus, mīkstās mēbeles ar augstām atzveltnēm, arī augus, kuri slāpē skaņas.

Būvniecības darbus un projektēšanu veica “Lattelecom” meitas uzņēmums “Citrus Solutions”. “Esam daudz ko projektējuši un būvējuši, bet neko līdzīgu šim. Parasti visi pasūtījumi ir pēc gadiem iestaigātas taciņas, bet šeit ierastā taciņa vairs nedarbojās,” uzsvēra uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mikus Stūrītis. Griesti veidoti diezgan industriāli – bez apdares. Komunikācijas vadi paslēpti zem grīdas, lai iekārtojumu pēc vajadzības varēti pamainīt. Tāpat izveidota klimata vadība, lai nerastos pārpratumi, kad vienam ir par karstu, citam – par aukstu. Līdz ar to novērsta arī birojos sastopamā gaisa mitruma problēma.

Pagaidām “Lattelecom” ēkā “Mettropole” izveidota vien divos stāvos, taču nākotnē plānots atjaunot visus stāvus, arī “Lattelecom technology” ēku Pērses ielā. Pagaidām vēl trīs valdes locekļi strādā esošajos kabinetos, tostarp priekšsēdētājs Juris Gulbis, taču paredzēts, ka arī viņam drīz nāksies uzsākt dzīvi “Metropolē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Diezgan katastrofāli! Arī es biju domājusi par darbu “Lattelecom” – idejiski gribētu strādāt tehnoloģiju uzņēmumā, bet šādā vidē nemūžam nestrādātu.
  Ar šo jauno iekārtojumu “Lattelecom” ne vienu vien jaunu darbinieku pazaudēs.

 2. Tilts Communications Atbildēt

  Kultūra, kultūra ir tas, kas jāmaina Lattlecomā: vadības un pārvaldes. Vecais inkumbants un vertiālie silosi, gaiteņu cīņas starp lauku meitenēm no mārketinga….

 3. Sajukusī pasaule! Nav ko teikt, tālāk vairs nav cilvēkam vietas uz šīs planētas! Vēl brīnāmies, ka stresaini, neadekvāti uzvedamies, rīkojamies kā zombiji.
  VAI ŠĀDĀS AIZGALDĀS VISPĀR CILVĒKA TIESĪBAS NETIEK PĀRKĀPTAS UZ ŠIS PLANĒTAS??!

  KURP IET LATVIJA AR SVEŠZEMJU IEKAROTĀJIEM UN KURP IET CILVĒCE??
  VAI ATTĪSTĪBAS CEĻU??! MANUPRĀT UZ PASAULES GALU, JA NE AR TERORISTIEM, TAD PAŠI SEVI IZNĪCINĀM!!

 4. Nu, nu, izskatās, ka Lattelecom nav mana nākamā sapņu darbavieta. Tieši vides dēļ.

  • Piekrītu!
   Darba vide = katastrofa! Pats biju domājis Lattelecomā strādāt. Esmu programmētājs. Taču pēc ieraudzītā, nekad un ne par ko savu kāju tajā modern-trash kantorī nesperšu.

   Dodu 1 zvaigzni Lattelecomam!

 5. Nu i aizgaldi.

Draugiem Facebook Twitter Google+