×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Tomāti, rekordi, ušakovi – Florbola savienības prezidents Pētersons par PČ Latvijā

foto: LETAfoto: LETA

Par 99 procentiem izlasei tika nodrošināts viss nepieciešamais – Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons sarunā ar “LA” atzina, ka komanda pasaules čempionātam gatavojusies apņēmīgi, mērķtiecīgi un kvalitatīvi. Tai pat laikā arī pauda nožēlu, ka tāda foruma sarīkošanai Rīgas dome sniegusi minimālu atbalstu.

Pasaules čempionāts Rīgā sāksies sestdien. Tas būs jubilejas desmitais čempionāts, bet Latvijā – pirmais. Grupā mūsējie spēlēs pret Zviedriju, Čehiju un Norvēģiju.

“Latvijas izlasei sagatavošanās procesā tika nodrošināts praktiski viss nepieciešamas, bet kāda šobrīd ir komandas gatavība, man objektīvi grūti izvērtēt, jo tas nav kā tomāts – sarkans, tātad gatavs,” sprieda Pētersons. “Kopumā, manuprāt, puiši ir ļoti motivēti, saprot turnīra nozīmību – spēlēšana mājās nozīmē gan lielu atbalstu, gan arī atbildību, spiedienu. Apzināti izvēlējāmies pirmo spēli aizvadīt pret Zviedriju, jo objektīvi saprotam, ka izredzes uzvarēt ir mazas, taču varēs sajust ātrumus, ieiet spēlē, noņemt mandrāžu. Atbildīgākās spēles sāksies svētdien.

Pret Zviedriju gribat pārspēt pasaules čempionātu atklāšanas spēles rekordu, kas ir 7529 skatītāji?

Jā. Ja saglabāsies līdzīga tendence, kāda bija pavasarī pirms Latvijas čempionāta fināla, kad nedēļu pirms tam bija tikai puse biļešu izpirkta, tad tas ir reāls mērķis. Jau ir skaidrs, ka kritīs Latvijas florbola skatītāju rekords (4088).

Vai LFS oficiāli izvirzīs uzdevumu izlasei?

Ceru, ka mums ir pa spēkam paveikt mazu brīnumu un iekļūt pusfinālā. Minimālais mērķis ir piektā vieta, taču oficiāli savienība nekādu uzdevumu komandai nedos. Uzskatu, ka tās ir paliekas no Padomju laikiem, bet sports taču nav grāvis, kur vari plānot dienā izrakt 50 metrus. Nāciju kausā Vācijā komanda visus pretiniekus rezultātu ziņā uzvarēja ļoti pārliecinoši, taču ceru, ka tas nav radījis pašpārliecinātību, jo spēles ziņā nemaz tik gludi negāja.

Kura ir svarīgākā spēle grupā?

Pret Čehiju. Ja uzvaram, tad būs papildus jauda arī pret Norvēģiju, turklāt starpā ir atpūtas diena. Ja šos mačus uzvaram, uzreiz esam ceturtdaļfinālā. Tālāk pie normāla scenārija, ja neuzkāpjam uz Latvijas sporta tradicionālajiem grābekļiem – uzvaram stipros, bet zaudējam vājākiem – tad veidojas labs ceļš uz Pasaules sporta spēlēm, kas nākamgad notiks Polijā. Tām kvalificēsies trīs labākās komandas no pasaules čempionāta, plus no Eiropas pēc reitinga tuvākā kaimiņvalsts, pie kurām esam pieskaitīti arī mēs.

Kā ir organizatoriskā ziņā – vai viss kārtībā?

Pēdējos mēnešos nācās no dažām iecerēm atteikties, jo budžets nepildījās tā, kā plānojām, dabūjām apcirpt, optimizēt, bet tas neatstāj iespaidu uz sacensību norisi – viss notiks atbilstoši starptautiskajām prasībām. Mazliet bažīgu dara tas, kas notiek ārā – snigšana parasti pilsētā rada sastrēgumus, bet mums jānodrošina visu 16 komandu transportēšana. Tas būs faktors, kas jāņem vērā.

Kāds ir čempionāta budžets?

Mazliet vairāk par vienu miljonu eiro un pagaidām nekas neliecina, ka varētu palikt mīnusos. Lielu plusu gan arī nebūs, kā pagājušajā gadā Latvijas Basketbola savienībai ar Eiropas čempionātu. Mēs ceram, ka būsim mazos plusos, kas nav izdevies nevienai valstij organizējot pasaules florbola čempionātu.

Kādu atbalstu saņēmāt no valsts un Rīgas domes?

Jāteic, ka gribējām lielāku palīdzību. No valsts ir 320 tūkstoši, par pašvaldību pat negribu teikt – tas ir vairāk tehniskais atbalsts. Čempionāta norise pilsētai dos jūtam pienesumu, vēl jo vairāk tāpēc, ka šis ir klusais brīdis tūrismam. 4000 ārzemnieku dzīvos Rīgā ilgāku laiku, ēdīs, izmantos citus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+