×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Topošās koalīcijas partijas Kusiņu virza kā ST tiesneša amata kandidātu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš piedalās Satversmes tiesas dibināšanas 15.gadadienai veltītajā starptautiskajā konferencē "Konstitucionālās tiesas loma konstitucionālo vērtību aizsardzībā".

Topošās koalīcijas partiju pārstāvji kā Satversmes tiesas (ST) tiesneša amata kandidātu izvirzījušas Saeimas Juridiskā biroja vadītāju Gunāru Kusiņu.

Par Kusiņa izvirzīšanu iesniegumu parakstījuši pārstāvji no “Vienotības”, Reformu partijas, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības un neatkarīgajiem deputātiem, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Kusiņš apliecinājis, ka piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai.

Kā ziņots, “Vienotība” un Reformu partija darbam ST jau iepriekš apsvēra virzīt ilggadējo Saeimas Juridiskā biroja vadītāju Kusiņu.

Kā iepriekš vēstīja portāls “pietiek.com”, Kusiņš kandidēt uz ST bijis gatavs tikai gadījumā, ja būs drošs, ka politisku intrigu rezultātā viņa kandidatūra netiks izgāzta Saeimas balsojumā. Šāds risks pastāvot ne tādēļ, ka pret Kusiņu būtu iebildumi kā pret konstitucionālo tiesību autoritāti, bet politiskās situācijas dēļ, jo neesot izslēgts, ka citas partijas vēlētos vēlreiz uzsvērt valdošās partijas “Vienotība” nespēju panākt atbalstu savam kandidātam, iepriekš vēstīja portāls.
Saeimas Prezidijs un Frakciju padome bija vienojušies, ka kandidatūras ST tiesneša amatam izvirzāmas līdz 10.janvārim, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Kandidatūras jāizvirza, jo 2014.gada 5.februārī ST tiesneša pilnvaras beidzas ST priekšsēdētājam Gunāram Kūtrim, ko Saeima amatā apstiprināja 2004.gadā pēc desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Saskaņā ar Satversmes tiesas likumu Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus – pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus – pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gribētos zināt par Kusiņa juridisko izglītību un ko viņš darīja padomju laikos.

  2. Varbūt Kusiņa k-gs beidzot atradīs piemērotāku un labāk atalgotu darbu, līdzīgi gadiem ilgi tiesājamam Lembergam, tiesājamai ”tiesnesei ” Muižniecei.

Draugiem Facebook Twitter Google+