Latvijā
Kriminālziņas

Traģēdija Baložos – dzīvokļa ugunsgrēkā bojā iet sieviete 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Pēcvēlēšanu rīts ar nopietnu ugunsgrēku sākās Ķekavas novada Baložos, Jaunatnes ielā 1. daudzdzīvokļu mājas iemītnieki bija spiesti evakuēties un lūgt glābēju palīdzību, lai tiktu ārā no piedūmotās ēkas. Diemžēl dzīvoklī, kur izcēlies liesmu perēklis, atrasta bojā gājusi sieviete, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Lai arī Jaunatnes ielas 1. namā Baložos atrodas arī vietējā policija, likumsargi nespēja novērst to, kas bija neizbēgams. Pēc ilgstošas gruzdēšanas svētdienas rītā ar pamatīgām liesmām aizdegās kāds pirmā stāva dzīvoklis. Kopmītņu tipa mājā, kur ir viens šaurs gaitenis ar vienu izeju, jebkura šāda nelaime nozīmē lielas nepatikšanas.

“Jau iepriekšējā vakarā jutām, ka kaut kāda smaka, bet neviens nepievērsa uzmanību. Izgājām cauri, paskatījāmies, nekā nebija, bet šodien jau cilvēks atskrēja un pateica, ka no grīdas nāk dūmi. Izskrējām ārā, bet te jau viss. Es nesaprotu, kā cilvēki, kas dzīvo pirmajā stāvā, neko neredzēja? Viņi uz tualeti vai virtuvi vispār neiet? Kad mēs ieskrējām lauzt durvis, tur jau bija dūmu mākonis, elpot gandrīz nebija ko. Uzlauzām durvis, bet izvilkt nespējām, jo pašiem nebija ko elpot,” stāsta mājas iedzīvotājs Pjotrs.

Izskanējušas aizdomas, ka ugunsgrēks varētu būt izcēlies arī nenodzēsta un pavirši nosviesta izsmēķa dēļ, jo kārtējā “plosta” laikā 66 gadus vecā kundze reizēm uzpīpējusi. “Vientuļa sieviete, vīrs un dēls gāja bojā, tāpēc aiz bēdām arī sākušās problēmas ar alkoholu. Bet viņa īpaši ne ar vienu nekomunicēja, dzēra, ieslēgusies dzīvoklī. Mēs kaut ko jutām, bet es nezināju, ka viņa pīpē,” saka Tatjana.

Šobrīd ugunsgrēka izmeklēšanā izvirzīta arī versija, ka liesmas izcēlušās elektrības īssavienojuma dēļ. Par to liecina fakts, ka visvairāk apdedzis kāds skapītis, uz kura, iespējams, stāvējusi galda lampa vai kāda cita elektroierīce, un dzīvokļa saimniece vēl pirms liesmu izcelšanās, visticamāk, nosmakusi dūmos, jo dūmu detektora šajā dzīvoklī nebija, tāpat kā visās pārējās mājas telpās un kaimiņu apartamentos.

LA.lv