Pasaulē
Citur

Trampa padomnieks uzsver Ukrainas “teritoriālo integritāti”0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Baltā nama nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons trešdien, tiekoties Kijevā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, uzsvēra ASV atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei.

Boltons sacīja, ka tālāk reģiona vizītes gaitā apmeklēs Moldovu un Baltkrieviju, kļūstot par augstāko ASV amatpersonu, kas šīs postpadomju valstis apmeklējusi pēdējo gadu laikā.

Boltons cildināja produktīvās sarunas ar Zelenski un uzsvēra “ASV saistības attiecībā uz Ukrainas suverenitāti un un teritoriālo integritāti”.

Boltons arī pieļāva, ka ASV prezidents Donalds Tramps varētu tikties ar Zelenski šajā nedēļas nogalē Varšavā pasākumos, kas tiek rīkoti Otrā pasaules kara sākuma 80.gadadienas atcerei.

Saistītie raksti

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LA.lv