Pasaulē
Citur

Tramps cildina Kimu1

Foto – AFP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps paudis cildinājuma vārdus Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam, kurš nule kā esot apliecinājis, ka nelokāmi tic Trampam.

“Ziemeļkorejas Kims Čenuns apliecinājis “nelokāmu ticību prezidentam Trampam”. Paldies, priekšsēdētāj Kim. Mēs to panāksim kopā!” tviterī ierakstījis Tramps.

Kims ceturtdien no jauna apstiprināja uzticību Korejas pussalas denuklearizācijas mērķim.

Dienvidkorejas nacionālās drošības padomnieks Čuns Uijons trešdien Kimam nodeva vēstuli no Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina.

Tramps un Kims samitā jūnijā Singapūrā solīja strādāt Korejas denuklearizācijas virzienā, tiesa gan, par detaļām vienošanās panākta netika. Kopš samita Vašingtona un Phenjana paudušas atšķirīgus redzējumus par to, ko tā nozīmē un kā būtu panākama.

Kims uzsvēris, ka viņa “ticība Trampam paliek nemainīga”, neraugoties uz sarežģījumiem, sacīja Čuns. Līderis arī paudis apņemšanos strādāt cieši kopā ar ASV, lai panāktu denuklearizāciju “prezidenta Trampa pirmajā amata termiņā.”

Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmēja zināma atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli, arī kaimiņvalsti Dienvidkoreju un ASV.

LA.lv