Pasaulē
Citur

Tramps: Misija pabeigta14

AFP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien paziņojis, ka naktī kopīgi ar Franciju un Lielbritāniju veiktie militārie Triecieni Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam nav varējuši sniegt vēl labākus rezultātus.

“Pagājušajā naktī perfekti izpildīts trieciens. Paldies, jums Francija un Apvienotā Karaliste par jūsu gudrību un jūsu lielisko armiju spēku,” tviterī raksta Tramps. “Labāku rezultātu nevarēja būt. Misija pabeigta!”

Kā ziņots, ASV, Francijas un Lielbritānijas bruņotie spēki sestdienas rītā deva raķešu triecienus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem, tādējādi sodot prezidenta Asada režīmu par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu pret nemierniekiem.

Iepriekš Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns paziņoja, ka naktī veiktajos raķešu triecienos iznīcināta “liela daļa” Sīrijas valdības ķīmisko ieroču krājumu.

Savukārt Lielbritānijas aizsardzības ministrs Gevins Viljamsons paziņoja, ka Lielbritānijas gaisa triecieni vienai no Sīrijas karabāzēm saskaņā ar sākotnējo informāciju bijuši “ārkārtīgi veiksmīgi”.

Tajā pašā laikā Krievijas armija paziņojusi, ka sīriešu pretgaisa aizsardzība esot notriekusi 71 no 103 ASV un to sabiedroto izšautajām raķetēm.

Maskava arī apgalvo, ka ASV, Francijas un Lielbritānijas triecieni nodarījuši tikai niecīgu kaitējumu Sīrijas armijas objektiem un ka upuru nedz militārpersonu, nedz civilistu vidū neesot.

Pentagons: Triecienos Sīrijai veiksmīgi trāpīti visi mērķi

Pentagons sestdien paziņojis, ka ASV, Lielbritānijas un Francijas kopīgie militārie triecieni Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam “sekmīgi trāpījuši visus mērķus”.

“Mēs nevēlamies konfliktu Sīrijā, taču nevaram pieļaut tādus smagus starptautisko tiesību pārkāpumus,” žurnālistiem norādīja ASV Aizsardzības ministrijas pārstāve Deina Vaita.

“Mēs sekmīgi trāpījām visiem mērķiem,” piebilda Vaita. “Triecieni bija pamatoti, leģitīmi un samērīgi.”

Viņa uzsvēra, ka triecienu mērķis nekādā ziņā nav bijis gāzt Asadu, bet gan mazināt viņa režīma spējas pielietot ķīmiskos ieročus.

Vaita arī norādīja, ka ASV operāciju mērķis Sīrijā joprojām ir sakaut tos spēkus, kas sadarbojas ar teroristisko grupējumu “Islāma valsts”.

Viņa vērsās arī pie Krievijas, aicinot “pildīt savu solījumu” gādāt par to, lai Asada režīms atteiktos no ķīmiskajiem ieročiem.

Savukārt ASV ģenerālleitnants Kenets Makenzijs tajā pašā preses konferencē pavēstīja, ka ASV nakts triecienu laikā nav cietušas nekādus zaudējumus un ka Sīrijas pretgaisa aizsardzība nav radījusi nekādas nopietnas problēmas.

Viņš piebilda, ka sīriešu zenītraķešu uguns patiesībā lielākas briesmas radījusi civiliedzīvotājiem, jo “gaisā izšautajiem dzelzs gabaliem kaut kur ir jānokrīt”.

Ģenerālis norādīja, ka Sīrijas zenītraķetes nav ķērušas nevienu no sabiedroto lidmašīnām vai šāviņiem, kas ir absolūtā pretrunā ar Maskavas apgalvojumiem, ka sīriešiem izdevies notriekt 71 no 103 rietumvalstu izšautajām raķetēm.

Tāpat pretrunā iepriekš izteiktajiem Maskavas apgalvojumiem, ASV ģenerālis paziņoja, ka naktī esot arī darbojušās Sīrijā dislocētās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas, taču tas arī neesot devis nekādus rezultātus.

Saistītie raksti

Makenzijs pavēstīja, ka sabiedrotie izšāvuši uz trim mērķiem Sīrijā 105 raķetes un ka tādējādi šis trieciens bijis divtik spēcīgs kā pagājušā gada ASV triecieni, kas arī tika veikti, reaģējot uz ķīmisko ieroču pielietošanu pret civiliedzīvotājiem.

Viņš norādīja, ka “precīzais, nomācošais un efektīvais” trieciens atsviedis Sīrijas ķīmisko ieroču programmu gadiem senā pagātnē.

Makenzijs arī uzsvēra, ka pēc nakts uzbrukuma pagaidām nekas nav zināms par kādiem upuriem Sīrijas civilistu vidū.

LA.lv