Sports
Hokejs

“Hokeja elpas skartie” – Ēvalds Grabovskis prezentē savu grāmatu 0

Foto – Timurs Subhankulovs

Papildināta ar fotogaleriju.

Treneris no citas pasaules, radoša personība, pozitīvi traks – tā tiek raksturots bijušais hokejists, treneris un funkcionārs Ēvalds Grabovskis, kurš otrdien “Arēnā Rīga” prezentēja savu grāmatu “Hokeja elpas skartie”.

“Man dzīvē ļoti paveicies, jo nekas nav vienkāršāk kā stāvēt hokejā aiz borta – kad ir komanda, kas tev uzticas. Liela daļa no tās komandas tagad ir ieradusies šeit, liels paldies jums. Paldies cilvēkiem, kas ar izpratni attiecās pret manu mēģinājumu rakstīt – Guntim Keiselam, izdevniecībai “Lauku Avīze”,” teica Ēvalds Grabovskis, kurš grāmatā apkopojis gan savu pieredzi, gan Latvijas hokeja vēsturi, un cer, ka tā būs interesanta lasāmviela hokeja faniem un speciālistiem, kā arī jaunajai paaudzei.

Sākotnēji viņš rakstījis scenāriju dokumentālajai filmai par Latvijas hokeju, taču šī ideja nerealizējās, bet uz padarītā darba bāzes radās grāmata. Tās redaktors ir pieredzējušais sporta žurnālists Guntis Keisels, kurš paslavēja autoru par radošo un raito valodu: “Kad sāku lasīt, sapratu, ka te varētu būt šedevrs, un man nost bija jānoņem ļoti maz.”

Prezentācijā piedalījās daudzi hokeja veterāni, Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans, arī pašreizējais Latvijas izlases galvenais treneris Haralds Vasiļjevs un pagājušajā nedēļā no šī amata aizgājušais Leonīds Beresņevs, sporta žurnālisti, kā arī hokeja fani. “Ēvalds ir drusku ķerts, bet tas ir ļoti labi, citādāk nebūtu tapusi šī grāmata un neatgādinātu laikus, kad vēl bija komanda “Daugava”, par kuru mēs arī lielos mīnusos atklātajā laukumā fanojām kā traki,” teica aktrise Velta Skurstene, kura ar dzīvesbiedru Visvaldi Lāci jau vairāk kā pusgadsmitu ir lieli hokeja līdzjutēji. Viņi ar Grabovski ir tuvi draugi, tāpēc īpašs prieks par autoru.

Šogad 75 gadu jubileju nosvinējušais Grabovskis kā spēlētājs pārstāvējis Rīgas “Daugava” meistarkomandu, pēc karjeras beigām trenējis Rīgas “Dinamo”, arī Bulgārijas un Polijas izlasi, klubus Vācijā un Polijā, tāpat Latvijas izlasi 1995. gada pasaules čempionāta B grupā, bet 1998. un 1999. gada pasaules čempionātā A grupā bija Leonīda Beresņeva asistents. Tieši Grabovskis pagājušā gadsimta 70. gadu otrajā pusē atvilināja uz Rīgu Beresņevu un vairākus citus talantīgus PSRS dzimušus hokejistus, piemēram, Vladimiru Durdinu. Bijušais Latvijas izlases aizsargs Oļegs Sorokins nodēvēja Grabovski par “treneri no citas pasaules”, jo PSRS laikā treneriem ierasta parādība bijusi bļaut uz hokejistiem, bet viņš neatceroties, ka Grabovskis kādreiz būtu bļāvis.

Saistītie raksti

Daudz ko no Ēvalda Grabovska piedzīvotā varat izlasīt grāmatā “Hokeja elpas skartie”, kas grāmatnīcās visā Latvijā būs nopērkama no trešdienas.

Galerijas nosaukums
LA.lv