×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju rudenī lasa grāmatas vai apmeklē kino (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc īsās vasaras ir iestājies pārmaiņu periods, kad diennakts tumšais laiks ir ilgāks nekā dienas spožums. Lai arī ārā kļūst vēsāks, tomēr gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju labprāt savu brīvo laiku pavada baudot krāsaino rudeni dabā – garās pastaigās vai izbraucienos ar velosipēdu, taču katrs trešais izvēlas grāmatu lasīšanu vai kino apmeklēšanu, liecina t/p “Alfa” aptaujas dati*.

Vidēji dienā cilvēks veic aptuveni 9 000 soļus, kas visas dzīves laikā ir, kā 3,5 reizes apiet apkārt zemeslodei, taču vispārēja veselības stāvokļa uzlabošanai un uzturēšanai eksperti iesaka aktīvas 30 minūšu garas pastaigas, kuru laikā cilvēks sper 4 tūkstošus soļu. “Ir pierādījies, ka nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai jāizvēlas piemērots apģērbs. Mani iepriecina, ka cilvēki turpina būt aktīvi un labprāt savu brīvo laiku pavada brīvā dabā. Iesaku šoruden izbaudīt Kurzemes jūras piekrastes šarmu, apmeklēt zilo ezeru zemi – Latgali, vai turēties pie tradīcijām un piedzīvot zelta rudeni Siguldā,” aicina t/p “Alfa” vadītāja Liene Apine. Brīnišķīga ģimenes izklaide ir brauciens ar velosipēdiem – interneta lapā velovietas.lv iespējams izvēlēties piemērotāko maršrutu un apskatīt Rīgas skaistākās vietas.

Aptauja rāda, ka trešā daļa Latvijas iedzīvotāju izvēlas grāmatu lasīšanu un kino apmeklēšanu. “Jauki, ka steidzīgajā ikdienā rodam arī laiku grāmatu lasīšanai un palutinām sevi ar aizraujošu kino filmu uz lielā ekrāna,” piebilst Liene Apine. Vidēji cilvēki lasa 6,5 stundas nedēļā un zinātnieki ir pierādījuši, ka lasīšana padara gudrāku, uzlabo analītisko domāšanu, paplašina vārdu krājumu, veicina spēju precīzi izteikties un saprast citus. Šis ieguvums cilvēkam ir uz mūžu.

Piemēram, Onorē de Balzaks pusstundas laikā ir varējis izlasīt 200 lapas biezu romānu, savukārt Napoleons esot lasījis ar ātrumu 2000 vārdi minūtē. Šobrīd grāmatu top desmitniekā iekļautas tādas grāmatas kā “Grejs. Greja piecdesmit nokrāsas Kristjena acīm”, “Latvietes karma”, Daigas Mazvērsītes grāmata par Uldi Stabulnieku, grāmata par Dziedinošo enerģiju, Jū Nesbē romānu sērijas par izmeklētāju Hariju Holu noslēdzošais darbs “Policija” un citas.

Pētnieki ir pierādījuši, ka 14,6% cilvēku kino apmeklē 7-12 reizes gadā, tāpat ir atklāts fakts, ka reti uz kino cilvēki dodas vienatnē, jo 96% kino apmeklē kopā ar vismaz vēl vienu personu. Aptaujas dati rāda, ka oktobrī visvairāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas komēdijas vai ģimenes filmas, tāpat augstu tiek novērtētas asa sižeta filmas un drāmas. Kinoteātri šoruden īpaši lutina filmu mīļotājus, jo uz lielajiem ekrāniem nonāk tādas pirmizrādes kā “007: Spektrs”, “Leģenda”, “Glābiņa nav”, “Viesnīca Transilvānija 2”, “Bada spēles: Zobgaļsīlis. 2.daļa” un citas.

*Aptauja veikta interneta vidē 2015. gada oktobrī, aptaujājot vairāk nekā 300 respondentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC Atbildēt

  Uzmanību !!

  Tas ir Aso ietaupījums un aizdevumu kreditēšanas uzņēmums. ja jums ir nepieciešams kredīts, lai personīgo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu visu savu rēķinu, lūdzu sazinieties ar mūsu mūsu šeit e-pastu:finance_institute2015@outlook.com lai iegūtu vairāk informācijas. Jūsu informācijai, mūsu uzņēmums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni nokļūt atpakaļ pie mums nekavējoties, lai saņemtu darīts ar savu kredīta pārvedums apstiprinājuma dokuments ok.

  Sazināties e-pasts: (finance_institute2015@outlook.com)

  Nevilcinieties piemērot.

  Uzmanību !!

Draugiem Facebook Twitter Google+