Publicitātes foto

Trīs jauninājumu autori no Latvijas iekļuvuši prestižā Eiropas inovāciju līderu topā 0

Automašīna, ko var vadīt, sēžot ratiņkrēslā, ātrāki un lētāki Ebolas vīrusa noteikšanas testi, bezpilota lidmašīnas, ko iespējams izmantot glābšanas operācijās, – šo inovāciju radītāji ir tikai daži no izcilniekiem, kas iekļauti otrajā Centrālās un Austrumeiropas vadošo inovāciju līderu sarakstā “New Europe 100”. Jaunajā sarakstā iekļauti trīs inovatori no Latvijas – “AirDog” vadītājs Edgars Rozentāls, kura uzņēmums ražo ekstrēmajā sportā izmantojamus bezpilota lidaparātus, portāla “Meduza” galvenā redaktore Gaļina Timčenko un “Reach.ly” vadītājs Ernests Štāls, kura vadītais uzņēmums e-komercijas portāliem piedāvā analītisku rīku klientu uzvedības tendenču apkopošanai.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201
Lasīt citas ziņas

Kā vēsta līdera topa veidotāji, 100 inovāciju līderu vidū ir cilvēki, kas ar modernām tehnoloģijām paver jaunas iespējas kultūrā, politikā, uzņēmējdarbībā, zinātnē vai sociālajās aktivitātēs. Vairākums no viņiem (50%) ir uzņēmēji vai aktīvisti un politiķi (32%). “Šajā sarakstā apkopoti cilvēki, kas jau tuvākajā nākotnē būs pārmaiņu priekšgalā Centrālajā un Austrumeiropā,” stāsta projekta idejas autora, fonda “Res Publica” pārstāvis Voičeks Pržibilskis.

Starp šā gada uzvarētājiem redzam cilvēkus, kuri ne tikai rada pozitīvas pārmaiņas, bet arī aktīvi risina konkrētas sociālās problēmas, piemēram, autori tiešsaistes platformai, kas saista māksliniekus ar potenciālajiem patroniem, interaktīva medicīniskās rehabilitācijas robota radītāji, organizācijas, kas bērniem māca IT prasmes, un ekstrēmajos sporta veidos izmantojamo “AirDog” bezpilota lidaparātu veidotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā sarakstā iekļauti arī prominenti politiķi – apbalvoto vidū ir Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, kurš ir viens no pamatlicējiem savas valsts attīstītajai ekonomikai, kas kļuvusi par sinonīmu inovācijai un e-risinājumiem ekonomikā, izglītībā un politikā, kā arī Slovākijas prezidents Andrejs Kiska, kurš ir dedzīgi atbalstījis inovācijas visā reģionā.

Saraksta dalībniekus organizatori izraudzījās no publikas nominētajām, kā arī no nominējošo partneru ieteiktajām personām šādās kategorijās – uzņēmējdarbība, mediji un kultūra, sabiedrība un politika. “Šī gada “New Europe 100″ saraksts atspoguļo to, ka daudzās nozīmīgās jomās, tostarp izglītībā, veselības aprūpē, transporta nozarē un lauksaimniecībā, mūsu reģiona inovāciju līderi izmanto jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus konkrētu sociālo un uzņēmējdarbības problēmu risināšanai,” skaidro “Google” Centrālās un Austrumeiropas biroja Valstu politikas nodaļas vadītāja Agata Vaclavika-Veijmane. Viņa arī piebilst: “Saraksta dalībnieku daudzveidība atspoguļo to, ka ekonomiskajām un sociālajām inovācijām Centrālajā un Austrumeiropā ir ievērojams izaugsmes potenciāls, kas var veicināt spēcīgu uzņēmumu veidošanos, jaunas darbavietas un ekonomisko izaugsmi.”

“New Europe 100” saraksta galvenais mērķis ir izteikt atzinību un izcelt dažādu radošu un inovatīvu ideju autorus. Organizatori uzskata, ka daudzas šādas idejas rodas tieši mūsu reģionā, lai arī to autori darbojas globālā mērogā. “Ir tiešām iedvesmojoši šā gada sarakstā redzēt tik daudz radošuma. Uzskatām, ka partnerību veidošana šo radošo indivīdu vidū būs katalizators inovācijām arī ārpus V4 reģiona,” atklāj Starptautiskā Višegradas fonda izpilddirektore Beāta Jačevska. Projekta mērķis ir arī atbalstīt inovācijas Centrālajā un Austrumeiropā, izceļot pozitīvo pārmaiņu veicinātājus.

Šis ir projekta otrais izdevums. To veido fonds “Res Publica” sadarbībā ar Višegradas fondu, Google un laikrakstu Financial Times, kā arī citām ievērojamām reģiona institūcijām. Pilns jaunais reģiona uzvarētāju saraksts, kā arī iepriekšējais izdevums pieejams interneta vietnē www.ne100.org.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.