×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Ja piemājas dīķī uzrodas jauni iemītnieki – tritoni (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Piemājas dīķī uzradušies iemītnieki. Kas ir šīs radības, un vai tās ietekmē dīķa ekosistēmu?
 SOLVITA PETROVSKA ALSUNGĀ

Pēc abinieku pētnieces Margitas Deičmanes teiktā, tie ir mazā tritona (Triturus vulgaris) bērni (vardēm ir kurkuļi, bet tritoniem, kas arī ir abinieki, ir šādi kāpuri). Vēl ūdenstilpēs mēdz būt otra suga – lielais tritons (Triturus cristatus), taču tas ir retāk sastopams. Mazā tritona bērnam astes gals ir noapaļots, bet lielajam tritonam – smails. Izmēri: mazā tritona kāpuri šādā stadijā ir apmēram 4 cm, savukārt lielā tritona pēcnācēji ir 5–8 cm gari.

Tritonu klātbūtne liecina, ka ar dīķa ekosistēmu viss ir kārtībā: ūdens ir tīrs, skābekļa un barības tajā ir pietiekami daudz. Tritonu mazuļi pārtiek no sīkiem kukaiņiem un citiem bezmugurkaulniekiem, kas atrodami dīķa ūdenī. Tie paši ir barība zivīm un lieliem ūdenskukaiņiem. Šis dzīvnieks nekādā veidā nav kaitīgs vai bīstams. Nostāsti, ka tritoni ir indīgi, nav patiesi, turklāt tiem pat nav ar ko kost vai dzelt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nebrīnies, ka rudens pusē tritoniņi no dīķa pazudīs. Varēsi vērot, kā rindiņā visi dosies uz sauszemi pārziemot. Jāskatās, lai tos nieciņus nesabradātu. Pavasarī visi pārziemojošie pa to pašu maršrutu atgriezīsies. Jauki radījumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+