×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. novembris, 2017
Drukāt

Tukumā Ļeņina pieminekļa kapsulā atrasts vēstījums (11)

Pionieri pie Ļeņina pieminekļa. Foto - Tukuma pilsētas vēstures muzejsPionieri pie Ļeņina pieminekļa. Foto - Tukuma pilsētas vēstures muzejs

Šodien, atverot Tukuma Ļeņina pieminekļa kapsulu, tajā atrasts liels daudzums periodisko izdevumu, vēstījums nākamajām paaudzēm, kā arī informācija par padomju varas Tukuma rajonā paveikto, informēja muzeja “Pils tornis” vadītāja Loana Šulca.

Kapsulā atradies laikraksts “Cīņa”, 20 eksemplāri Tukuma rajona laikraksta “Komunisma Rīts” un žurnāls “Zvaigzne”, kas datēts ar 1967.gada 20.oktobri. Tāpat kapsulā savulaik ielikts vēstījums nākamajām paaudzēm un apkopojums par to, kas paveikts Tukumu rajonā – statistika par izbūvētajiem dzīvokļiem, skolām, ražotnēm un citiem rezultātiem Tukuma pusē.

Šulca skaidroja, ka visi dokumenti bija ievietoti stikla burkā un metāla kastē, kuru atmetināt nebija viegli. Visi materiāli saglabājušies labā stāvoklī un vismaz līdz gada beigām būs apskatāmi muzejā.

Pēc pieminekļa novākšanas kapsula atradusies muzejā, tāpat kā plāksne, uz kuras norādīts, ka kapsula jāatver 2017.gadā.

Jau vēstīts, ka šodien Tukuma muzejā “Pils tornis” notika Ļeņina pieminekļa kapsulas atvēršana. Ļeņina piemineklis tagadējā Brīvības laukumā Tukumā uzstādīts 1955.gada novembrī, bet 1990.gada 29.maijā Tukums kļuva par pirmo vietu Latvijā, kur Ļeņina piemineklis tika novākts.

Kapsula Ļeņina pieminekļa pakājē tika iemūrēta 1967.gada 3.novembrī, Lielās oktobra sociālistiskās revolūcijas 50.gadadienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Apbrīnojama, plaša un operatīvi pasniegta informācija!
  Ja kāda kombuļu inese būtu ar plikiem pupiem pazīmējusies Tukuma visnomaļākajā stūri, visi “massaziņas” līdzekļi būtu pārpildīti ar reportāžām, fotogrāfijām, intervijām un TV sižetiem, sabiedrība vārītos nedēļām, bet te- daži vārdi par neko.

 2. bijušos komunistus jātiesā!! Atbildēt

  Žēl, ka tajos laikos kāds godīgs latvietis neielika zīmīti ar tekstu, ka visi komunisti ir mēsli un pienāks diena, kad beigsies krievu okupantu kundzība.

 3. izlaida no burkas komunisma sātanu

 4. no tiem komuņjagām nav miera pat pēc nāves

 5. Nez ko mēs spētu šodien vēstītu par saviem sasniegumiem nākamajām paaudzēm? Par elektrības OIK, kas praktiski paralizē jebkādu ražošanas iespēju, par veiksmīgu uzņēmumu, banku un zemes izpārdošanu, par iedzīvotāju masveida izdzīšanu no Latvijas, par plāniem ievest darba spēku no citām zemēm, par algu vietējiem – minimālā, ievestajam darba spēkam vidējo valstī? Skumji, lai neteiktu ko vairāk.

 6. …kas šajos,tā saucamajos neatkarības gados,Tukuma pusē sasniegts,izņemot izpostīšanu???!

 7. Prieks par tukuma komunistiem

 8. Komuņagām Šulciem tas tīk…

Draugiem Facebook Twitter Google+