Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
18. augusts, 2015
Drukāt

Tukuma lidostai anulēts lidlauka sertifikāts; drošības iestādēm bažas par tās īpašniekiem (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Civilās aviācijas aģentūra ir anulējusi Tukuma lidostas (“Jurmala Airport”) operatoram “Tukums Airport” izsniegto lidlauka sertifikātu, aģentūrai BNS pastāstīja Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Viņš norādīja, ka sākumā lidlauka sertifikāts tika apturēts un pēc tam anulēts, jo no drošības iestādēm saņemti atzinumi, ka daži lidostas īpašnieki vai patiesā labuma guvēji, vai vadošie darbinieki neatbilst likumam par aviāciju, kas nosaka – attiecīgās personas var būt tikai tādas, kas ar savu uzvedību vai darbībām nerada draudus Latvijas valsts un sabiedrības drošībai, valsts demokrātiskajai konstitucionālajai iekārtai, valsts neatkarībai un teritoriālajai neaizskaramībai.

“Tukums Airport”, kas dibināts 2005.gadā, pieder Engures novada domei (4,25%) un uzņēmumam “K.S.AVIA” (95,75%), kas savukārt pieder privātpersonām Sergejam Ščukinam (48,75%), Konstantīnam Soloduham (25%), Artjomam Soloduham (25%) un Irinai Ščukinai (1,25%), liecina “Lursoft” datubāze.

Gorodcovs minēja, ka gan lēmums par sertifikāta apturēšana, gan lēmums par tā anulēšanu tika pārsūdzēts Ģenerālprokuratūrā, kas lēmumus atstāja negrozītus.

Pēc viņa teiktā, patlaban uz Tukuma lidosta nedrīkst veikt starptautiskos lidojumus. “Visi lidojumi ne no Latvijas tiek novirzīti uz starptautisko lidostu “Rīga”, kur var tikt veikta pārbaude un tālāk var pārlidot uz Tukumu,” sacīja Gorodcovs. Savukārt vispārējās nozīmes aviācijas lidojumi savām vajadzībām lidostā nav aizliegti. Attiecīgā sertifikācija ir nepieciešama, ja ir vēlme nodarboties ar komercaviācijas lidojumu apkalpošanu Eiropas Savienībā.

Runājot par iespējām iegūt lidlauka sertifikātu, Gorodcovs atzīmēja – ņemot vērā, ka sertifikāts ir anulēts un patlaban ES ir stājusies spēkā speciāla regula, kas regulē civilo lidlauku sertifikāciju, tad atbilstoši tai, iesniegums sertifikācijai ir jāiesniedz par jaunu.

Civilās aviācijas aģentūra lidlauka sertifikātu Tukuma lidostai anulēja šā gada 29.aprīlī.

2014.gadā “Tukums Airport” strādāja ar 51,7 tūkstošu eiro apgrozījumu un cieta 1,634 miljonu eiro zaudējumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai kādi blēži un nelieši varētu būt Ščukini un Soloduhas, tas, ka šis ir vienkārša reiderisma ar drošības iestāžu darbinieku palīdzību gadījums, ir kā minimums tikpat ticams kā tas, ka Ščukini ar Soloduhām kopā ar Engures novada domi no Tukuma lidostas apdraud Latvijas valsts neatkarību un teritoriālo neaizskaramību

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+