Mobilā versija
+19.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
6. novembris, 2013
Drukāt

Tukumā pirmatskaņojumu piedzīvos Riharda Zaļupes oratorija “Maize” ar Imanta Ziedoņa dzeju

Foto - LetaFoto - Leta

Sitaminstrumentālists un komponists Rihards Zaļupe.

Latvijas Republikas 95. gadadienā, 18. novembrī, plkst.17.15 Tukuma pilsētas kultūras namā īpašā svētku koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos Riharda Zaļupes oratorija “Maize” ar Imanta Ziedoņa vārdiem no 1982. gadā izdota dzejas krājuma ar tādu pašu nosaukumu.

Tukuma novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede aģentūru LETA informēja, ka svētku koncertā diriģenta Jāņa Ozola vadībā kopā muzicēs solisti Elīna Šimkus un Andris Lapiņš, valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, koklētāju ansamblis “Balti”, Tukuma pilsētas Kultūras nama skolotāju koris “Vanema”, sieviešu koris “Noktirne” un Tumes jauktais koris.

Koncerts ir iekļauts prezidenta kancelejas rīkoto koncertu vidū, un Tukumā notiks valsts mēroga koncerts, kādi Latvijā paredzēti tikai piecās pilsētās. Pasākuma laikā tiks translēta prezidenta uzruna un valsts himna, ikviens interesents svētku koncertu varēs skatīties tiešraidē Brīvības laukumā, Tukumā, kur būs uzstādīti ekrāni, kā arī pašvaldības mājaslapā “www.tukums.lv”.

Priede skaidroja, ka oratorija “Maize” būs viens no vērienīgākajiem koncertiem, kādi pēdējo gadu laikā ir notikuši Tukumā. Skaņdarba radītājs ir latviešu komponists Rihards Zaļupe. Oratorijai par pamatu izmantots dzejnieka Imanta Ziedoņa teksts. Lai gan dzejas krājums “Maize” tapis 80. gadu sākumā, tā teksts ir laikmetīgs un aktuāls arī mūsdienās. Tas ir vēstījums par mūsu tautas spēka avotiem – tautas folklorā ietvertajām ētiskajām un estētiskajām vērtībām, vēstures likteņgriežos gūto pieredzi.

Dzejnieks Imants Ziedonis ir Tukuma Goda pilsonis, un šis skaņdarbs ir liela vērtība, kura paliks Tukuma novada kultūras mantojumā, pauda pašvaldības pārstāve.

Pievienot komentāru

Noskaties! Unikāli aizkadri no filmas "Nameja gredzens" tapšanasAr lielās zemgaļu un krustnešu kaujas ainām noslēgusies latviešu leģendas “Nameja gredzens” filmēšana. Mobilā televīzija, lietotne LMT Straume piedāvā ieskatīties filmas uzņemšanas aizkulisēs un kuriozos unikālā videostāstā "Filmas "Nameja gredzens" aizkadrā".
Draugiem Facebook Twitter Google+