Latvijā
Sabiedrība

Tumsa prasa upurus – brīvdienās jau divi bojāgājušie 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA

Pagājušās nedēļas izskaņā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši divi gājēji, kuri, pārvietojoties pa ceļa braucamo daļu, nebija pamanāmi automašīnas vadītājiem, informēja policijā.

Sestdien, 24.septembra pievakarē, ap pulksten 20.00 Daugavpils novadā, uz autoceļa A14 septītā kilometra, automašīnas “Škoda Fabia” vadītājs uzbrauca 1956.gadā dzimušam vīrietim, kurš, vēlēdamies apstādināt pretī braucošo mašīnu, atradās uz ceļa braucamās daļas. Vīrietis negadījuma vietā gāja bojā.

Savukārt vakar ap pulksten 21.30 Ainažos “Mercedes-Benz” markas smagā automašīna notrieca kādu apmēram 50 gadus vecu velosipēdistu. Vīrietis, stumdams savu velosipēdu, šķērsoja ceļa braucamo daļu tam neparedzētā vietā. Velosipēdists no gūtajām traumām notikuma vietā mira. Jāatzīmē, ka abiem bojā gājušajiem pie apģērba nebija gaismu atstarojošo elementu, līdz ar to autovadītājiem viņi nebija pamanāmi.

Saistītie raksti

Valsts policijas (VP) veiktais pētījums liecina, ka 65% avāriju, kurās cieš gājēji, notiek tieši diennakts tumšajā laikā. Turklāt biežākais iemesls ceļu satiksmes negadījumiem 25% gadījumu ir ceļa šķērsošana neatļautā vietā, bet 24% gadījumu – gājēja atrašanās uz brauktuves tam neparedzētā vietā.

Policija aicina gājējus un riteņbraucējus parūpēties par savu redzamību diennakts tumšajā laikā, lietojot gaismu atstarojošus elementus apģērbā vai nēsājot gaismu atstarojošās vestes kā ārpus apdzīvotām vietām, tā arī apdzīvotās vietās – posmos, kuri nav pietiekami vai vienmērīgi apgaismoti.

Lai aktualizētu gaismu atstarojošo elementu nepieciešamību apģērbā, policija izveidojusi video klipu “Esi redzams uz ceļa”.

LA.lv