×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. februāris, 2017
Drukāt

Turaidā pieminēs rakstnieci Astrīdu Beināri (1)

Beinare_6

Nākamnedēļ, 14. februārī, Turaidā norisināsies rakstniecei Astrīdai Beinārei veltīti atceres pasākumi, aģentūru LETA informēja Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja Anda Skuja.

Atceres pasākumi sāksies plkst.13 ar piemiņas brīdi un svecīšu aizdegšanu Beināres atdusas vietā Siguldas kapsētā. Turaidas baznīcā plkst.14 ikviens aicināts piedalīties svētbrīdī, kuru vadīs Krimuldas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Juris Austris Rāviņš un Turaidas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Didzis Seržāns.

Skuja informēja, ka plkst.15 Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā sāksies atceres pasākums “Rakstniecei Astrīdai Beinārei – 80”. Pārdomās par rakstnieci un viņas devumu kultūrā dalīsies Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne, Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes Baznīcas un reliģiju vēstures katedras docents Andris Priede un literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis. Atmiņu stāstus atklās arī Beināres tuvinieki un laikabiedri.

Beināres draudzība ar Turaidas muzejrezervātu, īpaši ar direktori Annu Jurkāni, sākās 2004.gadā. Rakstniecei bija nerimstoša interese par Gaujas lībiešiem, valdnieku Kaupo un Līvenu dzimtu paaudžu paaudzēs. Sadarbība un draudzība pārtapa kultūrvēsturiskos romānos, triloģijā “Sakāve vai uzvara”, pauda Skuja.

Vispazīstamākais Beināres darbs ir kultūrvēsturisks romāns par 16.gadsimta Rīgas vācu mūķeni Annu Notkenu “Rīgas Dievmātes klosteris”, kas publicēts 1992.gadā, tulkots vācu, angļu, poļu un japāņu valodā un guvis katoļu baznīcas atzinību. Romāns izdots arī kā luga un pēc tā motīviem uzņemta filma “Anna”.

Pēc Skujas paustā, Beināres radošajā biogrāfijā ir daudz citi literārie darbi un publikācijas, ar kurām interesanti varēs iepazīties Turaidas muzejrezervāta krājuma izstādē “Astrīdai Beinārei – 80. Turaida. Kaupo. Mantojums”, kas veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Siguldas novada bibliotēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tagad visi, kas slavē krustnešus ir modē.
    Jo sī NAV brīvā Latvija.
    Beināre ir tik pat slikti smakojoša kā par piemēru kārkluvācieši. apmaldījies cilvēs. un visus sādus tagad ceļ augšā. visus margināļus, dīvaiņus un tādus.

Draugiem Facebook Twitter Google+