×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2012
Drukāt

Tūrismā arvien svarīgāka cenas un kvalitātes attiecība

Foto-LETAFoto-LETA

Patlaban vērojams, ka tūristi arvien vairāk izplāno savus ceļojumus, un īpaši svarīga kļuvusi cenas un kvalitātes attiecība, biznesa portāla “Nozare.lv” rīkotajā diskusijā par tūrisma attīstību Latvijā atzina nozares pārstāvji.

Diskusijā piedalījās “Tez tour Latvia” valdes priekšsēdētājs Konstantīns Paļgovs, “Vanilla travel” valdes priekšsēdētāja Inga Kavaca, “Latvia Tours” korporatīvo klientu nodaļas vadītāja Karina Bezzubova, “Lauku ceļotāja” prezidente Asnāte Ziemele, “Relaks tūre” valdes locekle Evita Grāvīte un “Novatours” valdes loceklis Leonīds Močeņovs.

Paļgovs norādīja, ka pēc “Tez tour” datiem pērn 71% ceļotāju izvēlējušies tieši četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. “Te iezīmējas prasība pēc kvalitātes. Labāk ceļot vienreiz gadā, bet – labi,” skaidroja Kavaca.

Arī Ziemele stāstīja, ka cilvēki pieprasa tūres, kas aptver vairākus Latvijas reģionus. Savukārt Latgales apceļošanai tagad esot kritums. “Tā ir liela atšķirība salīdzinājumā ar “treknajiem” gadiem, iespējams, attāluma dēļ, taču no otras puses – arī Kurzeme ir tālu. Tiesa, tolaik bija iespējams pārdot jebko. Un pirka jebko par gandrīz jebkuru cenu. Kā pirka dzīvokļus, tā pirka arī ceļojumus. Nemelosim, ka arī lauku mājās cenas nereti bija stipri pārspīlētas. Tagad cilvēki plāno, kur un cik daudz viņi vēlas maksāt. Un tomēr jāsaka, ka Vidzemē un Kurzemē ir kvalitatīvāks piedāvājums. Negribu apgalvot, ka vieni ir slikti, bet otri – labi. Taču cilvēki tiešām izvēlas ļoti rūpīgi un grib atpūsties ar labu cenas un kvalitātes attiecību,” skaidroja Ziemele.

Viņa uzsvēra, ka cena lauku tūrismā patlaban esot ļoti laba. Latvijā esot labākās cenas salīdzinājumā ar Lietuvu un Igauniju, īpaši, salīdzinot ar kvalitāti – tostarp par ēdināšanu un nakšņošanu.

“Kā tā nokrita par 40% 2009.gadā, tā nav ļoti kāpusi. Klienti no lielajām pilsētām pašlaik to var ļoti labi atļauties. Un tur sāk iezīmēties vajadzība pēc augstākas kvalitātes, jo cena visiem ir aptuveni līdzīga,” piebilda “Lauku ceļotāja” prezidente.

Kavaca akcentēja, ka kvalitāte esot svarīga arī izejošajā tūrismā. Eiropas viesnīcās un kūrortos vērojama krīze, un pašlaik tur esot līdzīga situācija.

“Tās viesnīcas, kas ir kvalitatīvas un vienmēr tādas ir bijušas, nevar sūdzēties par klientu trūkumu. Labas, kvalitatīvas vietas maksā vairāk, taču tās arī ir pilnas,” atzina Kavaca.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+