×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2018
Drukāt

Tusks: Polija Eiropas Savienībā paliek tikai naudas dēļ (4)

Foto - Sputnik/RIA Novosti/LETAFoto - Sputnik/RIA Novosti/LETA

Polijas labējā valdība var mēģināt panākt valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), ja tā pārtrauks būt ES budžeta neto saņēmējvalsts, trešdien publicētā intervijā brīdināja Eiropadomes prezidents un Polijas ekspremjers Donalds Tusks.

“Partijai “Likums un taisnīgums” (PiS) labums no ES reducējas uz maksājumu bilanci, pilnībā ignorējot citus labumus, tādus kā kopīgais tirgus, tiesiskā kārtība, drošības garantijas un tā tālāk,” intervijā nedēļas izdevumam “Tygodnik Powszechny” skaidroja liberālais ekspremjers.

“Kamēr mēs neesam neto maksātājvalsts, viņiem spēle ir tā vērta. Tāpēc es viegli varu iztēloties situāciju, kurā, ja Polija kādu dienu būs neto maksātājvalstu vidū, Polijas valdība izlems, ka ir pienācis laiks vaicāt poļiem, vai viņi joprojām vēlas, lai Polija būtu ES, un tad smagi strādās, lai viņi nonāktu pie secinājuma, ka dalībai blokā ir jāsaka ardievas.”

Kā sacīja Tusks, pagājušajā mēnesī tā “visiem bija bēdīga diena”, kad Brisele aktivizēja ES līguma 7.pantu saistībā ar procesiem Polijā, kas atbilstoši Briseles redzējumam ir “sistēmiski draudi” Polijas tiesu varai no labējās valdības puses.

“PiS vēl var šo krīzi izbeigt, atsakoties no izmaiņām tiesu varā,” piebilda ekspremjers.

“Briselē joprojām liels cerības – es neteikšu ticības, jo tā, diemžēl, jau ir pagaisusi – atlikums, ka Polija tomēr paliks ES,” rezumēja Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja ES sāks atklāti jaukties suverēnu valstu lietās, tad Lielbritānija nebūs pēdējā, kas izstāsies no ES.
    Milzīgais birokrātu skaits ES, kurš izdomā aizvien jaunas regulas, kā ierobežot valstu tiesības, beigu beigās
    var izrādīties arī kapracis šai valstu savienībai.

    • Piezīme vietā. Kopējais tirgus ir galvenā lieta, kuras dēļ bija vērts iestāties. Tagad ES ir pārvērties par neievēlētu ierēdņu politisko un ekonomisko regulētāju mafiju. Jaunās dalībvalstis tika uzņemtas priekšlaicīgi lai nepagūtu attīstīt savu ekonomiku, lai vecajām netraucētu. Tā jau arī ir un iemeslu palikt ES kļūst ar vien mazāk. To ES vecajām valstīm vajadzētu aptvert nopietni.

  2. Vai tad ir vēl kads iemesls , kura dēļ valstis stātos ES ?

  3. Nu bet kādus citus labumus, izņemot naudu, ES var piedāvāt Polijai? Drošību nē, tā ir NATO kompetence. Tiesisko kārtību arī nē, jo Eiropas “tiesiskā kārtība” paredz nelegālu robežpārkāpēju, no kuriem daudzi ir valstij naidīgi, un daži pat teroristi, uzņemšanu, un pamatnācijas īpatsvara samazināšanu. Eiropas “tiesiskā kārtība” paredz arī seksuālo noviržu pasludināšanu par dzīves normu. Ja nu vienīgi kopīgais tirgus tiešām ir vērtība, bet tik lielai valstij kā Polija tas var nebūt izšķiroši svarīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+