×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Tuvojas 4. kamermūzikas festivāls “Via Baltica”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Arī šogad vēsturiskās akcijas Baltijas ceļš 25. gadadienā Liepājā un Kuldīgā notiks festivāls “Via Baltica”, kura atklāšanas koncerts “Kurzemes baroks” notiks jau 14. augustā Promenade Hotel Liepājā, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Kamermūzikas festivāls “Via Baltica” augusta otrajā pusē skanēs jau ceturto gadu pēc kārtas. Šogad tas notiks no 14. līdz 30. augustam Liepājā un 23. augustā Kuldīgā. Festivāls pulcēs vairāk kā 20 lieliskus mūziķus sešos dažādos koncertos, kā arī mūzikas nodarbībās bērnu auditorijai. Liepājā notiks četri, bet Kuldīgā trīs no festivāla pasākumiem, vēsta festivāla direktore Dace Bluķe.

Šogad festivālu atklās 14. augustā ar koncertu “Latvijas Baroks”, kurā piedalīsies Baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” solistu grupa diriģenta Māra Kupča vadībā, atskaņojot Latvijas vēsturiskajā teritorijā tapušo baroka mūziku – kompozīcijas, kas pieskaitāmas pie Eiropas izcilākajiem sava laika sasniegumiem mūzikā.

Festivālā gaidāmi gan senās mūzikas koncerti, J. Vītola un L. Van Bēthovena stīgu kvarteti, kas ļauj iepazīt 19. gadsimta nogales muzikālās inteliģences vakarēšanu Sanktpēterburgā un Bēthovena iedvesmas avotus, gan novērtēt klasisko instrumentu un neikdienišķas mūzikas mijiedarbību, kad par skaņas avotu kļūst tādi priekšmeti kā katli, pannas un karotes.

Gaidāmi arī pirmatskaņojumi, tostarp mākslinieciska refleksija par Latvijas melno stārķu ceļojumu, kā arī baltiešu un ziemeļvalstu augsti profesionālās koru dziedāšanas iedvesmotas ansambļa kompozīcijas.

Festivāls noslēgsies ar latviešu un skandināvu tautu mūziku Gunāra Rozenberga aranžējumos maģiskajā uguns naktī Liepājas pludmalē. Lielākā daļa koncertu pieejami publikai bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+