×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

U-multirangā – jauni Latvijas līderi (1)

muzikasakademija

Pirmdien publiskotajā Eiropas augstskolu salīdzinājumā “U-multirangs” visvairāk augstāko novērtējumu Latvijas augstskolu vidū guvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un Rīgas Juridiskā augstskola (RJA).

 

No Latvijas universitātēm, tāpat kā pērn, visvairāk augstākā līmeņa novērtējumus guvusi Rīgas Stradiņa universitāte (RSU). Pērn RSU bija pieci augstākā līmeņa vērtējumi, bet nu jau to ir seši. “U-multirangs” nesarindo augstskolas vienlaidus topā, bet gan salīdzina tās pēc dažādiem rādītājiem. Piemēram, nosakot izglītības kvalitāti, ņem vērā studentu atbirumu, cik absolventu pabeidz studijas studiju programmā paredzētajā laikā, absolventu nodarbinātību. Savukārt, vērtējot augstskolu iesaisti zinātnē, raugās, cik citētas ir universitātes akadēmiskā personāla zinātniskās publikācijas, cik no tām publicētas prestižās datu bāzēs u. c. Atsevišķi tiek vērtēta arī zināšanu pārnese, piešķirot augstskolām punktus par ienākumiem, kas gūti, sadarbojoties ar uzņēmumiem, par iegūtajiem patentiem. Starptautiskās darbības sadaļā tiek vērtēts augstskolu studiju programmu skaits svešvalodās, studentu un pasniedzēju mobilitāte, publicēšanās ārvalstīs, bet reģionālās ietekmes daļā – cik absolventu ir nodarbināti tajā pašā reģionā, kur atrodas augstskola. Kopumā augstskolas tiek vērtētas piecos līmeņos pēc 29 rādītājiem, kas sadalīti piecās grupās.

Mūzikas akadēmija guvusi pat trīs augstākos vērtējumus studiju kvalitātes sadaļā – gan par mazo studentu atbirumu, gan laikus pabeigtām studijām bakalaura un maģistra līmenī. Tāpat gūti visaugstākie vērtējumi par mācībspēku radošajām aktivitātēm ārpus augstskolas, studentu starptautisko mobilitāti un augstskolas reģionālo nozīmi. Savukārt RJA trīs augstākos vērtējumus guvusi sadaļā “Starptautiskā sadarbība”. Kā ekselents novērtēts bakalaura un maģistra studiju programmu svešvalodā skaits, kā arī izcila bijusi akadēmiskā personāla piesaiste no ārzemēm. Divi visaugstākie vērtējumi gūti zinātņu pārneses jomā, vēl divi augstākie novērtējumi saņemti par absolventiem, kas paliek strādāt šajā reģionā. RSU šogad augstāko vērtējumu ieguvis rādītājos, kuros vērtē studentu atbirumu un kopīgu publikāciju gatavošanu ar partneriem citās valstīs. Četri augstākie līmeņi iegūti augstskolas reģionālās nozīmes sadaļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tie visi ir papīra dati. Muļķības. Visi, kas vien kaut cik var paspēlēt savus instrumentus JVLMA nestājas vispār un brauc prom masveidā. JVLMA līmenis ir katastrofāli zems un neatbilst valsts augstākajai profesionālajai mūzikas augstskolai. Stīgu un pūšaminstrumentu nodaļās uzņem jebkuru, kurš tik atnāk.Simfonisko orķestri knapi var savākt – oboju, kontrabasu, fagotu vienkārši nav. Kādēļ? Trūkst nopietnu pasniedzēju, apmācību līmenis zems, pasniedzēji masveidā nepārvalda svešvalodas utt. Drīz tur būs tikai saksofoni un etnokaucēji.

Draugiem Facebook Twitter Google+