×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

UBS paziņo par vērienīgiem zaudējumiem un plānu likvidēt 9000 darba vietu

Foto - AFPFoto - AFP

Šveices banka UBS paziņoja par vērienīgiem zaudējumiem šā gada trešajā ceturksnī un plāniem pasaulē likvidēt aptuveni 9000 darba vietu.

“Šis lēmums ir bijis smags, jo sevišķi mūsu biznesā, kas galvenokārt koncentrējas uz cilvēkiem,” norādīja bankas vadītājs Serdžo Ermoti. “Daļa darba vietu tiks likvidēta dabiska atbiruma rezultātā un mēs īstenosim visus iespējamos pasākumus, lai mazinātu kopējo ietekmi.”

UBS paziņoja, ka strādājošo skaita samazināšana līdz 2015. gadam līdz aptuveni 54 tūkstošiem ir svarīga daļa no vērienīgas investīciju struktūrvienības restrukturizācijas, kas ietver arī atsevišķu augsta risku darbību likvidēšanu. Banka, kas uz jūnija beigām nodarbināja aptuveni 63 500 cilvēkus, paziņoja, ka šī restrukturizācija nākamo trīs gadu laikā ietaupīs 5,4 miljardus franku (3,1 miljardu latu). Taču šī vērienīgā restrukturizācija smagi ietekmējusi UBS trešā ceturkšņa rezultātus, bankai reģistrējot 2,2 miljardu franku (1,2 miljardu latu) tīros zaudējumus salīdzinājumā ar viena miljarda franku (581 miljona latu) peļņu attiecīgajā laika periodā pērn.

Banka norādīja, ka saistībā ar restrukturizāciju tā iepriekšējā ceturksnī reģistrējusi vienreizējus izdevumus 3,1 miljarda franku (1,8 miljardu latu) apmērā, kā arī 863 miljonu franku (501,4 miljonu latu) izdevumus, kas attiecināmi uz parādsaistībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+