×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Ugunīgie latīņamerikāņu popoperas “Carmen Cubana” ritmi “Arēnā Rīga”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunā gada priekšvakarā, 30. decembrī, “Arēnā Rīga” pirmo reizi Latvijā būs iespēja vērot latīņamerikāņu popoperu “Carmen Cubana”. Šī izrāde jau iekarojusi Eiropas skatītāju sirdis ar kaismīgiem kubiešu ritmiem, iespaidīgu scenogrāfiju un brīnišķīgu režiju, ko ar milzīgu mīlestības un kaislības devu uz skatuves izdzīvo vairāk nekā 100 mākslinieki.
Šajā projektā piedalās arī Kauņas Simfoniskais orķestris un Kauņas valsts koris, Petra Bingeļa vadībā.

“Carmen Cubana”
Par pamatu popoperai tika izmantota pasaulslavenā Žorža Bizē opera “Karmena”. Jau vairāk nekā 140 gadus šis nemirstīgais garadarbs tiek iestudēts ne tikai vien savas ģeniālās mūzikas dēļ – kaislīgās Karmenas un viņas mīlas stāsts bija un ir aktuāls joprojām.

Šīs versijas debija notika 2006.gadā vasaras festivālā, kas tiek organizēts Austrijas pilsētā Amštetenā. Popoperas autori ir komponisti Verners Stranka (Werner Stranka) un Martins Gelners (Martin Gellner), kuri savai radošai darbībai izmanto pseidonīmu “Beat 4 Feet”. Viņu arsenālā jau ir aranžējumi virknei populāru Brodvejas mūziklu – “Fame”, “Tommy”, “Jesus Christ Superstar”, kā arī citiem, kas iestudēti daudzviet Eiropā.
Savukārt “Carmen Cubana” režisore ir horeogrāfe Kima Dadija (Kim Duddy), kura atpazīstamību ieguvusi ar saviem daudzajiem iestudējumiem, tai skaitā tādiem mūzikliem, kā “Sweet Charity”, “The Rocky Horror Show”, “Tommy”, “Jesus Christ Superstar”, “Aida” un citiem.

Soliste Lana Gordona
Izrādes autori darbību pārnesuši uz XX gs. beigu Kubu. Karmenas loma uzticēta nepārspējamajai Lanai Gordonai (Lana Gordon), kura savas karjeras laikā ieguvusi visdažādāko pasaules valstu publikas atzinību. 1997. gadā dziedātāja debitēja Brodvejas mūziklā “Lion King”. Šai lomai sekoja ne mazāk svarīga – aizkustinošs mācekles tēls mūziklā “Jesus Christ Superstar”, kas māksliniecei atnesa ne tikai nedalītu publikas mīlestību, bet arī kritiķu atzinību. Kopš 2003. gada Lana Gordona uzstājas Anitas lomā Leonarda Bernsteina mūziklā “West Side Story” un Karmenas lomā popoperā “Carmen Cubana”. Šīs talantīgās dziedātājas solokoncertus televīzijā vērojuši kopumā 75 miljoni skatītāju Amerikā, Eiropā un Āzijā.

“Carmen Cubana” pirmizrādi prese un kritiķi apbēruši ar jūsmīgiem epitetiem:

– “Aizmirstiet visas mūsdienīgās Ž.Bizē “Kermena” versijas. Latīņamerikāņu popopera “Carmen Cubana” ir vismaz jūdzi priekšā visām tām”, Musical Magazine (Vācija)

-“Tā vienkārši ir bumba!” Kronen Zeitung (Austrija)

– “Carmen Cubana” piemīt viss, kas nepieciešams labai izrādei”, Suddeutsche Zeitung (Vācija)

– “Šī izrāde aizrauj no pašas pirmās minūtes! Dziesmas vienā mirklī nokļūs jūsu ausīs un sirdīs”, NON (Austrija)

– “Sensācija! Publika nespēja nosēdēt savās vietās. Tā aplaudēja, sauca sajūsmā un prasīja vēl”, Kronen Zeitung (Austrija)

Biļešu iepriekšpārdošana sākas 21.oktobrī visās “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv

Video:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+