×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Ugunsgrēks Rīgas cirkā kultūrvēsturisko vērtību zaudējumus nav radījis

Foto: LETAFoto: LETA

Cirka mākslinieki atgriežas Rīgas cirka telpās pēc ugunsgrēka likvidācijas.

Kultūrvēsturisko vērtību zaudējumu Rīgas Cirka ēkai pēc ceturtdienas ugunsgrēka nav, pēc Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) veiktās ēkas apsekošanas sacīja Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris.

“Runāt par kādu kultūrvēsturiskās vērības zaudējumu šobrīd nevar,” viņš atzina.

Asaris pastāstīja, ka degušās telpas pārsvarā 20.gadsimta 60.gados tikušas pārbūvētas. Ne galvenajai ēkai, ne parādes kāpnēm, ne cirka arēnai ugunsgrēka dēļ zaudējumi nav radušies.

Viņš paskaidroja, ka degusi tā Rīgas Cirka “daļa, kas vērsta pret iekšpagalmu un kur nekad nekādas parādes telpas nav bijušas”.

Asaris teica, ka cirkam kā iestādei, protams, ir radušies zaudējumi, kas saistīti ar tērpiem, telpu atjaunošanu, taču kultūrvēsturisku zaudējumu, par laimi, nav.

Jau ziņots, ka ugunsgrēks cirka ēkā izcēlās ceturtdienas pēcpusdienā. Pagaidām nezināmu iemeslu dēļ ugunsgrēks izcēlās otrā stāva mākslinieku grimētavā. Kopējā degšanas platība bija 120 kvadrātmetru. Ugunsgrēka dzēšana bijusi gana sarežģīta, jo ēkā ir daudz koka konstrukciju un tai ir kultūrvēsturiska vērtība.

Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst.15.37, bet ugunsgrēks tika likvidēts plkst.18.26.Ugunsgrēka vietā strādāja 13 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) tehnikas vienību un 50 glābēju.

Rīgas cirks dibināts 1888.gadā un ir vecākais cirks Baltijas valstīs. Rīgas cirka ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+