×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Ukrainas ekonomikas ministrs paziņo par atkāpšanos

Foto - www.uacrisis.orgFoto - www.uacrisis.org

Pēc strīdiem Ukrainas valdībā par atkāpšanos no amata paziņojis valsts ekonomikas ministrs Pavlo Šeremeta. Savu demisiju viņš pamatoja ar to, ka pašreizējā parlamenta sastāvā ir grūti veikt Ukrainai tik nepieciešamās ekonomiskās reformas.

“Tā vietā, lai turpinātu cīņu pret vakardienas sistēmu, es esmu izlēmis koncentrēties uz darbu ar nākotnes cilvēkiem,” sociālās interneta vietnes “Facebook” lapā paziņoja Šeremeta. Ukrainas ekonomikas ministra amatā rietumvalstīs izglītību ieguvušais 43 gadus vecais ekonomists tika iecelts 27. februārī, dažas dienas pēc Ukrainas bijušā prezidenta Viktora Janukoviča gāšanas. Stājoties amatā, viņš paziņoja, ka par savu galveno uzdevumu izvirza korupcijas apkarošanu un birokrātiskā aparāta samazināšanu pārraudzītajā ministrijā. Taču politikā nepieredzējušajam Šeremetam tā arī neizdevās izpildīt savus mērķus.

“Viņa demisijai ir nopietni iemesli. Tas ir labs piemērs, ka talantīgs un iecienīts ekonomisko lietu komentētājs ne vienmēr var būt efektīvs reformu veicējs,” sarunā ar “The Moscow Times” norādīja Ukrainas politiskais apskatnieks Volodimirs Fesenko. Ziņu aģentūra “AFP”, atsaucoties uz avotiem Ukrainas valdībā, ziņo, ka Šeremetam izcēlušās domstarpības ar premjerministru Arsēniju Jaceņuku, kurš savukārt viņam pārmetis pārāk gauso reformu īstenošanu, kas nepieciešamas, lai saņemtu kārtējo aizdevumu – 1,4 miljardu dolāru apmērā – no Starptautiskā valūtas fonda.

Kopš pavasara Ukrainas ekonomika atrodas dziļā krīzē, ko tikai veicinājusi karadarbība valsts austrumu apgabalos pret Krievijas atbalstīto separātistu grupējumiem un nacionālās valūtas grivnas vērtības kritums, spriež laikraksts “The Moscow Times”, norādot, ka valsts ir teju bankrotējusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+