×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Ungārijā protestē pret Orbana tuvināšanos Kremlim (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Aptuveni četri tūkstoši cilvēku vakar pēcpusdienā pulcējās pie Ungārijas parlamenta ēkas Budapeštā, lai protestētu pret premjerministra Viktora Orbana labējo politiku un valsts tuvināšanu Krievijai. Demonstrācija notika pirms Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizītes Ungārijas galvaspilsētā.

Daudzi protestētāji turēja rokās Eiropas Savienības karogus, kā arī plakātus ar uzrakstiem, kas bija vērsti pret Orbana politiku un par Ungārijas saglabāšanu ES valstu saimē. Daļā Ungārijas sabiedrības aug neapmierinātība ar premjerministra aizvien draudzīgākajām attiecībām ar Kremli, atzīmē Vācijas raidsabiedrība “Deutsche Welle”. Tā, piemēram, uz viena no protestētāju plakātiem bija vācu valodā uzrakstīs: “Merkeles kundze, glābiet Ungāriju!” Savukārt citā Merkele lūgta “atbrīvot mūs no ļaunā”. Līdzīgas demonstrācijas, kurās ungāri protestēja pret Orbana tuvināšanos Krievijai, notika arī 11 citās valsts pilsētās.

“Mums nepatīk vadāmā demokrātija vai Putina diktatūra, kāda izveidota Krievijā. Šis ir virziens, kurā dodas Orbana valdība. Taču mēs to gribam mainīt,” sarunā ar Vācijas raidsabiedrību “Deutsche Welle” sacīja viens no protestētājiem Budapeštā Jozefs Bruks. Pērnajā augustā Orbans paziņoja, ka Eiropas Savienība, nosakot sankcijas pret Maskavu, esot “iešāvusi sev kājā” un ka Ungārija negrib pieļaut ES attālināšanos no Maskavas. Pirms tam viņš paziņoja, ka grib, lai Ungārija atsakās no liberāldemokrātiskām vērtībām un kļūst par “neliberālu” valsti, kādas ir Krievija un Ķīna.

Pirms Merkeles šodienas vizītes vairākas nevalstiskās organizācijas vērsās pie Vācijas kancleres ar lūgumu runāt ar Orbanu par cilvēktiesību pārkāmumiem Ungārijā. Cilvēktiesību aizstāvības organizācijas “Amnesty International” Vācijas filiāle aicināja Merkeli aizrādīt Orbanam, ka Ungārijā notiek “raganu medības”, kas vērstas pret valdošajiem politiķiem netīkamām nevalstiskajām organizācijām. Savukārt žurnālistu organizācija “Reporters Without Borders” mudināja Vācijas kancleri Budapeštas vizītes laikā apspriest jautājumu par vārda brīvības ierobežojumiem, kas esot novērojami Ungārijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Orbans neatceras ne tikai 1956. gadu, bet arī pagājušā gs. 90. gadus! Tādēļ atmiņas zuduma dēļ un lielas brāļošanās ar Krieviju dēļ viņu var piemeklēt Rumanijas diktatora Čaučesku liktenis…

  2. Orbans jau neatceras 1956 gada rudeni. Cik toreiz krievi maigi ap(s)kāva brāļus ungārus. Var jau mēģināt vēlreiz. Šodien citi tanki un lielāks komforts.

Draugiem Facebook Twitter Google+