Pasaulē
Eiropa

Ungārijai patvēruma meklētājiem jāmaksā 10 000 eiro 6

Foto – AFP/LETA. Ilustratīvs attēls

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) likusi Ungārijai maksāt 10 000 eiro diviem patvēruma meklētājiem no Bangladešas, jo 23 aizturēšanas dienu laikā viņi nav bijuši pasargāti no pazemojošas izturēšanās. Ungārija ECT spriedumu raksturojusi kā “neticamu”.

Abi bangladešieši Ungārijas robežpilsētā Reskē ieradās 2015.gada septembrī, ceļojot pa nelegālās imigrācijas “Balkānu maršrutu”. Viņi tika aizturēti uz vairāk nekā trim nedēļām un tad nogādāti atpakaļ Serbijā.

“Prasības iesniedzējiem nebija faktisku garantiju tikt pasargātiem no tā, ka viņi tiek atstāti neaizsargāti no reāliem riskiem būt pakļautiem necilvēcīgai un pazemojošai attieksmei,” teikts ECT spriedumā, kurā arī norādīts, ka, ierodoties Ungārijā, bangladešieši nonākuši cietumam līdzīgos apstākļos.

Prasības iesniedzējiem nav nodrošināta piekļuve cilvēkiem no ārpasaules, arī ne juristiem, viņiem nav sniegta adekvāta informācija par patvēruma piešķiršanas procedūrām.

Vienam bangladešietim iedota brošūra, tomēr arī tam nav bijis nekādas jēgas, jo šis cilvēks bijis analfabēts, norādīja tiesa.

LA.lv