Urugvaja vairākumā uzvar Itāliju un iekļūst astotdaļfinālā 0

Brazīlijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā futbolā otrdien D apakšgrupas trešās kārtas cīņā Urugvaja ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Itāliju, vārtus gūstot vien mača izskaņā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Panākums ļāvis Urugvajai ieņemt otro vietu D grupā, kas garantē vietu izslēgšanas spēlēs. Zīmīgi, ka neizšķirta gadījumā otrā vieta pienāktos Itālijai, kas otro Pasaules kausa finālturnīru pēc kārtas nav spējusi pārvarēt grupu turnīra stadiju.

Tikmēr otrajā grupas duelī Kostarika cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) pret Angliju, nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā.

Līdz ar to astotdaļfinālā Kostarika spēkosies ar C grupas otro spēcīgāko izlasi, bet Urugvaja cīnīsies ar C apakšgrupas pirmās vietas īpašnieci.

Vienīgos vārtus spēles 81.minūtē guva Urugvajas izlases kapteinis Djego Godins.

Pirmajās minūtēs laukumā valdīja diezgan rupja cīņa abu komandu izpildījumā, tomēr tiesnesis reti kādā no situācijām saskatīja noteikumu pārkāpumu. Pirmā bīstamā situācija mačā radās septītajā minūtē, kad Urugvajas izlases centrējums itāļu soda laukumā radīja apjukumu pretinieku aizsargos. Kopumā spēle iesākās nervozi, gan Itālijai, gan Urugvajai apzinoties cīņas cenu. Mača 12.minūtē Andrea Pirlo izpildīto brīvsitienu ar pūlēm atvairīja Fernando Muslera. Puslaika otrajā pusē abas puses mēģināja meklēt robus pretinieku aizsardzībā, taču nesekmīgi. Savukārt pirmo dzelteno kartiņu 22.minūtē par rupjību saņēma itāļu uzbrukuma līderis Mario Balotelli.

Mača 30.minūtē labā pozīcijā nokļuva aizvadītās sezonas rezultatīvākais A sērijas spēlētājs Čiro Imobili, tomēr uzbrucēja sitiens lidoja krietni pāri urugvajiešu vārtu konstrukcijai. Divas minūtes vēlāk pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja parādījās Urugvajai, kad Luiss Suaress nokļuva aci pret aci ar Džanluidži Bufonu, vārtsargu nespējo pārspēt no asa leņķa. Puslaika izskaņā lielākās teritoriālais pārsvars piederēja Dienvidamerikas izlasei, itāļiem veidojot retus pretuzbrukumus.

Otrā puslaika pirmajās sekundēs dzelteno kartiņu par neatļautu izklupienu saņēma Egidio Arevalo Rioss. Pēcāk turpinājās asa, nereti pat rupja cīņa. 54.minūtē Kristians Rodrigess nokļuva teicamā pozīcijā, lai atklātu spēles rezultātu, taču sita garām. Tikmēr divas minūtes vēlāk Itālija palika mazākumā, Klaudio Markisjo veica ļoti rupju izklupienu pret Riosu. Savukārt 65.minūtē Bufons apliecināja savu meistarību arī pēc Suaresa sitiena no aptuveni 12 metriem. Turpinājumā pamatīgi pieauga Urugvajas izlases pārsvars, kas attaisnojās 81.minūtē, kad Urugvaja guva vārtus. Pēc standartsituācijas ar galvu precīzs bija centra aizsargs Godins. Tādējādi atlikušajās minūtēs itāļiem mazākumā bija jāgūst vismaz vieni vārti, lai kvalificētos astotdaļfinālam, ko Itālija gan nespēja izdarīt, liekot punktu finālturnīram.

Līdz ar to D grupā Kostarika ar septiņiem punktiem ir pirmā, bet otrā ar sešiem punktiem ir Urugvaja. Itālijai tikusi pie trīs punktiem, bet viens punkts ir Anglijai.