Ekonomika
Bizness

Uz Latvijas dzelzceļa sliedēm tiek laboti rekordi0

Foto: F64

Nedaudz vairāk kā mēneša laikā Latvijas dzelzceļa infrastruktūra pieredzējusi divu rekordu pārspēšanu, kas saistīti ar vilciena vagonu skaitu un svaru. Oktobra beigās Latvijas teritoriju šķērsoja mūsu valsts vēsturē garākais un smagākais kravas vilciens. Tā sastāvā bija 75 ritošā sastāva vienības, un vilciens kopumā svēra 7460 tonnu.

Taču jau decembra sākumā Latvijas teritoriju šķērsoja vēl iespaidīgāks kravas vilciens nekā pirms mēneša – to veidoja 85 vagoni, kuru kopējais svars – 7907 tonnas.

Standarta kravas vilciens ir līdz 57 vienībām garš un nepārsniedz 6000 tonnu, bet visbiežāk pa VAS “Latvijas dzelzceļa” (LDz) infrastruktūru pārvietojas ap 3000 tonnu smagi kravas vilcieni. Ņemot vērā, ka apstrādātais vilciena sastāvs pārsniedza ierasto svaru, tā vilkšanai tika norīkotas divas divsekciju lokomotīves.

Tik apjomīgas kravas tranzīts apkalpošanā intensīvi iesaistījās gan LDz tehniskie dienesti (kustības vadības speciālisti, dispečeri, “LDz Cargo” speciālisti u.c.), gan arī Latvijas muitas un robežsardzes struktūras.

Kā atzina LDz viceprezidents tehniskās vadības jautājumos Ēriks Šmuksts, kad Latvijas teritoriju šķērsoja mūsu valsts vēsturē garākais un smagākais kravas vilciens pirms nedaudz vairāk kā mēneša, visi dienesti un iesaistītās struktūras sekmīgi tika galā ar kravas vilciena apstrādi.

“Tas pierāda, ka spējam sekmīgi strādāt arī nestandarta situācijās, un vienlaikus apliecina, ka kvalitatīvai, mūsdienīgai infrastruktūrai ir liela nozīme. Tādēļ ļoti būtiska ir plānotā Daugavpils šķirotavas modernizācijas un stacijas attīstības projektu īstenošana, kā arī citi infrastruktūras attīstības projekti, kas nākotnē ļaus vēl vienkāršāk nodrošināt efektīvu kravu apstrādi, un līdz ar to šādu pagaidām nestandarta sastāvu apstrāde varētu kļūt par regulāru ikdienas darbu,” norāda LDz viceprezidents Ē.Šmuksts.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Galda spēles “Oligarhi” izveidē investēti vairāk nekā 10 000 eiro
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Vai kredītu apvienošana palīdz samazināt kredītu slogu?
7 stundas
LP
LDz preses dienests
Ekonomika
Transporta nozares jaunumi kaimiņvalstu medijos
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
3 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pie ceļa zīmes piesietā un pamestā kucēna saimniece ieradusies policijā
34 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 4
3 stundas