×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. novembris, 2016
Drukāt

Uz Latvijas simtgadi taps balets pēc “Skroderdienām Silmačos”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) repertuāra plānos ir balets ar darba nosaukumu “Antonija”, kas balstīts Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīvos, aģentūru BNS informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Viņa pavēstīja, ka baleta mūziku patlaban raksta komponists Juris Karlsons, savukārt horeogrāfiju veidos LNOB mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Tāpat Treile atzīmēja, ka Karlsons un Leimanis veiksmīgi sadarbojušies jau iepriekš, tostarp veidojot baletu “Karlsons lido…”.

Jaunā baleta pirmizrāde paredzēta 2018.gada pavasarī, par godu Latvijas simtgades svinībām.

Savukārt jau šopavasar, 12. aprīlī pirmizrādi piedzīvos balets “Pie zilās Donavas”. Valšu karaļa Johana Štrausa brīnišķīgā mūzika iedvesmojusi romantisku baletu par izvēli starp mīlestību un skatuvi, sapņiem un realitāti. Pirmo reizi Rīgā balets “Pie zilās Donavas” tika uzvests 1957. gadā; sešdesmit gadu laikā tas vairākkārt atjaunots un kļuvis par daļu no Latvijas baleta zelta fonda. Jauniestudējums godina vēl kādu jubileju – 2017. gada aprīlī atzīmēsim 110 gadus, kopš dzimusi šī baleta iestudētāja, leģendārā baletdejotāja, baletmeistare un pedagoģe Helēna Tangijeva-Birzniece.

Bet 23. maijā pirmizrādi piedzīvos Riharda Vāgnera operas “Tanheizers” jauniestudējums, ko veidos muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Andris Veismanis un radošā komanda no Somijas – režisors Vilpu Kiljunens, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Kimmo Viskari, gaismu mākslinieks Antons Kulagins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+