×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Anda Līce: Netrūkst tādu, kuri par naida kurināšanu sen bija jāizraida (15)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Jādomā, daudziem šopavasar ir sajūta, kā staigājot pa plānu, krakšķošu ledu, kas klāj bīstamus dziļumus. Pāri galvai debesu zilums ar cīruļiem un NATO patruļlidmašīnām, kas ārēji līdzinās putniem ar asiem knābjiem. Tās sargājot mūsu debesis, un mums ne no kā nevajagot baidīties. Tomēr kļūst neomulīgi, redzot, cik daudz kas mūsdienu pasaulē robežojas ar neprātu.

Pasaule bija palaidusi gar ausīm pirms vairākiem gadiem Putina teikto, ka čekists nemēdz būt bijušais. Tas izskaidro gan šā laika Krievijas iekšpolitiku, gan ārpolitiku. Par ģeopolitiskajām spēlēm nav pieņemts stāstīt sabiedrībai, tās pārredz ļoti šaurs ļaužu loks, tomēr viens gan ir skaidrs – lielvalstu alkatība sacērtas cīņā par planētas resursiem, un mēs lavierējam pa vidu vai maliņu ar mūžīgo jautājumu: kā sevi saglabāt?

Lietuva ar spaisu tika galā piecos mēnešos, mēs gadiem ilgi nelikāmies zinis, un nu šī sērga platiem vāliem pļauj jauno audzi. Citas valstis sargā savu informatīvo telpu, mēs esam ļāvuši to piesārņot ar Kremļa propagandu un neieguldām neko kaut cik nozīmīgu tās atmaskošanai. Vai valstij ir atbilde, kā izaudzināt Latvijas nākamos pilsoņus, ja vismaz trīsdesmit tūkstoši bioloģisko tēvu neliekas zinis par saviem bērniem un viņu mātes ir spiestas kārtot valsts pabalstus un maznodrošinātas ģimenes statusu? Ja tādus apmērus sasniedz kādas valsts pilsoņu bezatbildība, var tikai minēt, kādus dzīves ceļus staigās šie pusbāreņi un kā valsts domā nosargāt sevi no ārējiem ienaidniekiem.

Tā tikai šķiet, ka zemes ceļi nav saistīti ar domu ceļiem. Lielākajā Latvijas teritorijā valsts ceļi drīz būs piemēroti vienīgi zirgu pajūgiem, traktoriem vai tankiem. Kādu galviņās bija pat radusies doma, ka ceļu Latvijā esot par daudz. Ceļu problēmu, protams, var atrisināt, ceļus slēdzot, tāpat kā jau ir slēgts daudz kas. Ja nu kaut kas Latvijā tiek rūpīgi slēgts, tad tās ir durvis un logi uz patiesību. Neo tiesāšana liecina par nožēlojamo stāvokli, kādā ir nonākusi mūsu tiesu sistēma. Ko darīt, varbūt slēgt arī pašu valsti?

Krievu satīriķis Mihails Zadornovs, kura uzstāšanās Krievijā neliecina par viņa lojalitāti Kremļa pašreizējai varai, ir nonācis to personu sarakstā, kurām draud atņemt uzturēšanās atļauju Latvijā. Mūsu valstī tiešām netrūkst personu, kuras par naida kurināšanu jau sen no valsts bija jāizraida, tad šodien mēs nejustos kā uz plāna ledus. Mums var nepatikt kāda cilvēka viedoklis, tomēr jāapzinās – satīriķi nemēdz būt lojāli varai. Jo vara jau arī, piedodiet, reti kad ir lojāla tautai.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kur prezidenta domas, Latvija nav liela un katrsir pamanāms. Tikai prezidents ir paslēpies kā partizāns…

 2. . JŪRMALNIEKS Zadornovs ir veicis lielu ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā,VIŅA PĒDĒJAIS DEVUMS, HUMORS PAR LATVIJU, UKRAINU, IESPĒJAMO RĪCĪBAS SCENĀRIJU ….
  Михал Задорнов: ”Мой подарок крымчанам”
  Добрую волю крымчан не признавать, а демонстрацию недобитков эсэсовцев и палачей – разрешить.

 3. Arī Līces kundze kremļa lakstīgalu korī..

 4. Man ir pazīstamas vairākas Latvijas krievu ģimenes, kas nekad nepūtīs kremļa stabulē.Īstie krievi, nevis vēja atnestie lielkrievu pakaļskrējēji, patiešām ir lieliski cilvēki, tāpat kā savu zemi mīlošie ukraiņi, latvieši, igauņi u.c. Bet kūdītāji reti kad ir krievi, tie ir “žlobi”, ko var tulkot kā nekauņu un nejēgu vienā personā un viņiem nav tautības, jo to viņi sen ir nolieguši.Kas attiecas uz DP, par to var brīnīties bezgalīgi, un pat rodas aizdomas, vai tur arī nav kāds, kas pēc definīcijas nespēj būt bijušais.

 5. Mums jau sen bija jāizraida krievu valodas referenduma ierosinātāji, “krievu skolu “aktīvisti ar riepām un Krimas piesaukšanu.DP klusē! varneši arī!

  • .JŪRMALNIEKS Zadornovs ir veicis lielu ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā,VIŅA PĒDĒJAIS DEVUMS, HUMORS PAR LATVIJU, UKRAINU, IESPĒJAMO RĪCĪBAS SCENĀRIJU, Portālā ru.focus.lv pārpublicēts no Zadornova bloga vietnē Livejournal.
   ….
   Михал Задорнов: ”Мой подарок крымчанам”
   … Добрую волю крымчан не признавать, а демонстрацию недобитков эсэсовцев и палачей – разрешить.
   По улицам Риги опять прошли строем те, кто казнил русских солдат и по приказу фашистов уничтожил около 200 тысяч евреев в Латвии.
   Но бывшие фашисты – это не политика. Палачи не могут иметь никакого отношения к демократии.
   Надо уничтожать! С помощьюдесантaразведывательных групп…
   .

 6. Taisnība, ka mums jau sen vajadzēja izraidīt visus balsotājus par krievu valodu, “krievu skolu” aizstāvjus ar riepu nesējiem un aicinātājiem Krimas scenārijam priekšgalā. Bet ko dara DP un varneši?

 7. SMIEKLĪGIE NODEVĒJI !!! JAU KURO REIZI RUSS MAN IZDZĒŠ KOMENTĀRU ! UZVARĒS AR DIEVA VARU ! JŪSPAR MANI VĒL DZIRDĒSIET1

 8. Visu laiku Anda Līce centās mumsiestāstīt cik mīļi un labi ir krievu cilvēki. Tas nekas ka viņi izsūtīja gan autori gan daudzus tūkstošus citu latviešu uz Sibiriju, ka nogalināja sakropļojot Latvijas lielākos patriotus, ka masveidā izvaroja vācu / un ne tikai/ sievietes, ka atņēma mums visu kas bija iegūts neatlaidīgā smagā darbā. Tad nu tagad redzam ka Līces kundze cenšas piedalīties kremļa lakstīgalu korī. Zadornovs nav viss mīlīgs satīriķis , bet ir ļaunuma pilns lielkrievu šovinists un tādam nav vietas Latvijā, Nemanu ka viņš būtu tik pat rupjš pret savu Krieviju un saviem putiniem. Esmu kļūdījies domās par Jūsu patriotismu. Tas izrādās vergu sindroms.

  • Zadornovs var patikt vai nepatikt, bet jāatzīst – “mīlīgs satīriķis” ir oksimorons. Satīriķis nevar būt mīlīgs un viņam tādam nau jābūt. Un, tāpat kā senos laikos nebija pieņemts sodīt galma ākstus, lai ko arī viņi neteiktu, nu un aicinājums atņemt Zadornovam uzturēšanas atļauju Latvijā drīzāk nodarīs Latvijai ļaunu ne labu.

   • ..JŪRMALNIEKS Zadornovs ir veicis lielu ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā,VIŅA PĒDĒJAIS DEVUMS, HUMORS PAR LATVIJU, UKRAINU, IESPĒJAMO RĪCĪBAS SCENĀRIJU ….
    Михал Задорнов: ”Мой подарок крымчанам”
    … Добрую волю крымчан не признавать, а демонстрацию недобитков эсэсовцев и палачей – разрешить.
    По улицам Риги опять прошли строем те, кто казнил русских солдат и по приказу фашистов уничтожил около 200 тысяч евреев в Латвии.
    Но бывшие фашисты – это не политика. Палачи не могут иметь никакого отношения к демократии.
    Надо уничтожать! С помощьюдесантaразведывательных групп…
    .

 9. Pie mums visatļautību attaisno ar demokrātiju.Tas viss notiek tāpēc,ka mums ir tik daudz svešas tautas darboņu ,kuri uzpirkuši naudas kāros kangarus. Igauņi un lietuvieši vienmēr centušies savu valsti pārvaldīt paši.

 10. Gadu simtos Latvijas zemi bradājošo dažādu okupantu kara pūļi tautai nav nodarījuši tādu ļaunumu kā patreizējā bezizmēra demokrātija ar daudzināto brīvo izvēli.Mums taču ir brīva izvēle lietot spaisu vai nelietot,laist pasaulē bāreņu tūkstošus vai nelaist,slēgt vēl palikušos ceļus vai neslēgt u.t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+