Latvijā
Politika

Uz spīkera amatu plāno kandidēt Ināra Mūrniece un Beitnere-Le Galla2

Foto: LETA, kolāža: la.lv

“Lielais risinājums” par Saeimas Prezidiju varētu tikt panākts otrdien, uzskata Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

Bordāns žurnālistiem sacīja, ka pagaidām vēl mēģina panākt vienošanos, līdz ar to sīkākus komentārus par iespējamo vienošanos nesniedza.

Pēc JK politiķu domām, Prezidijā jāstrādā piecām lielākajām Saeimas frakcijām. JKP Saeimas priekšsēdētājas amatam virza Dagmāru Beitneri-Le Gallu.

“Esam izvirzījuši ļoti cienījamu kandidāti, domāju, ka tas būtu visas Latvijas interesēs, ja viņa būtu spīkers,” teica Bordāns. Runājot par pārējiem amatiem Prezidijā, JKP līderis norādīja, ka no izvirzītājiem kandidātiem būs jāizvēlas atbilstošākais.

Komentējot atsevišķu politiķu pausto, ka uz spīkera amatu nevajadzētu pretendēt partijai, kura vēlas savu pārstāvi redzēt premjera amatā, Bordāns norādīja, ka neredz loģiku šādā argumentā.

Savukārt partiju apvienības “Attīstībai/Par!” Pārstāvju sapulce paplašinātā sastāvā šodien nolēma, ka uz Saeimas Prezidiju tiks virzīta Marijas Golubevas kandidatūra, šodien žurnālistiem pavēstīja politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Pašlaik vēl nav zināms, uz kuru amatu no Prezidija amatiem tiks virzīta Golubevas kandidatūra,

un tas ir atkarīgs no situācijas Saeimas vadības vēlēšanu laikā, skaidroja politiķis.

Tāpat šodien notikušās topošās frakcijas sēdē nolemts, ka frakcijas vadītājs būs Daniels Pavļuts un viņa vietnieks būs Artūrs Toms Plešs.

Uz pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju nolemts izvirzīt Ilmāra Dūrīša kandidatūru un uz balsu skaitīšanas komisiju nolemts virzīt Inesi Ikstenu.

Vaicāts, vai AP ieskatā Jaunā konservatīvā partija (JKP) varētu ieņemt arī premjera vietu, ja Saeimas priekšsēdētāja amatā tiek ievēlēta JKP kandidāte Dagmāra Beitnere-Le Galla, Pavļuts atbildēja, ka AP ieskatā pie pašreizējā mandātu sadalījuma parlamentā “nebūtu racionāli, pamatoti un taisnīgi”, ja viens politiskais spēks ieņemtu šos abus vadības posteņus.

Tikmēr “Saskaņas” līderis Jānis Urbanovičs pagaidām nesola atbalstu kādam no izvirzītājiem Saeimas priekšsēdētāja amata kandidātiem – Dagmārai Beitnerei-Le Gallai (JKP) vai Inārai Mūrneicei (VL-TB/LNNK).

“Neviens no viņiem nav mūs uzrunājis, acīmredzot mūsu balsis viņiem nevajag, un tad viņi tās arī nedabūs,” aģentūrai LETA pauda Urbanovičs. “Varbūt mūsu balsis kādu var aizvainot, mēs taču esam tik ļoti nožņaugti ar sarkanām līnijām,” turpināja politiķis.

Viņš gan norādīja, ka pauž personīgo viedokli, un frakcijas deputāti var ierosināt arī citus variantus.

“Saskaņa” Saeimas sekretāra amatam virzīs Andreju Klementjevu (S), kurš arī šajā sasaukumā ieņēma šo amatu.

Urbanovičs arī jaunajā Saeimas sasaukumā vadīs “Saskaņas” parlamenta frakciju.

LETA jau vēstīja, ka līdz šim konkrētas vienošanās par Saeimas Prezidija vai komisiju vadību starp 13.Saeimā ievēlētajām partijām nav panāktas. Uz savu pirmo sēdi jaunā Saeima sanāks jau otrdien.

Pašlaik uz spīkera amatu plāno kandidēt Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) un Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK). Citiem amatiem Prezidijā “Saskaņa” varētu virzīt Andreju Klementjevu, “KPV LV” – Artusu Kaimiņu, Zaļo un zemnieku savienība – Gundaru Daudzi.

LA.lv