×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Uzbrukumā Francijas žurnāla redakcijai nogalināti 12 cilvēki (papildināts) (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas galvaspilsētā Parīzē divi cilvēki uzbrukuši satīriskā žurnālā “Charlie Hebdo” redakcijai, nogalinot 12 cilvēkus – desmit izdevuma žurnālistus un divus policistus, paziņojuši Parīzes policijas pārstāvji.

Aculiecinieki stāstījuši, ka divi maskās tērpti un ar Kalašņikova automātiem bruņoti cilvēki redakcijas telpās sarīkojuši apšaudi. Parīzes policijas pārstāvis apstiprinājis, ka uzbrucēji pēc notikušā aizbēguši, un joprojām nav notverti.

No žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijas telpām blakus esošās televīzijas un ziņu aģentūras “Premieres Lignes agency” nama jumta žurnālista Martina Budo uzņemtajos video materiālos redzami abi uzbrucēji, kuri apšaudi uz ielas rīko saucot “Allah akbar”. Laikraksta “The Daily Telegraph” interneta vietne, atsaucoties uz aculiecinieku stāstīto, informē, ka uzbrucēji runājuši franču valodā bez jebkāda akcenta, kā arī saukuši: “Mēs esam atriebuši pravieti!”

Ar paziņojumu klajā nācis arī Francijas prezidents Fransuā Olands, kurš atklāja, ka pēdējo nedēļu laikā Francijas tiesībsargājošajām iestādēm bija izdevies izjaukt vairākus teroraktus. “Francija ir piedzīvojusi ārkārtīgu barbarisma izpausmi. Francija ir piedzīvojusi šoku. Mums ir jāparāda, ka esam vienota valsts. Francijai jābūt stingrai. Mēs cīnīsimies ar šiem draudiem un mēs sodīsim uzbrucējus. Francijai ir uzbrukts, jo tā ir brīvības valsts. Taču neviens nedrīkst šādi vērsties pret republikas garu,” paziņoja Francijas prezidents.

Parīzē ir izsludināts augstākais terorisma draudu līmenis. Netālu no “Charlie Hebdo” redakcijas esošās skolas ir evakuētas. Visās Francijas galvaspilsētas mediju redakcijās pastiprināta apsardze.

Francijas satīras žurnāls “Charlie Hebdo” iepriekš bija izpelnījies asu musulmaņu kopienas nosodījumu, jo tas publicēja vairākas karikatūras, kurās atveidots pravietis Muhameds. Nesen žurnāls publicēja arī karikatūru ar teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” vienu no līderiem Abu Bakru al-Bagdadi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Problēmas jau sākās ar dāņu karikatūristu, kurš publicēja Muhameda karikatūras. Tagad franču žurnālisti bija tās pārpublicējuši savā izdevumā un kaut ko vēl pielikuši klāt, lai gan dažiem no viņiem jau bija izteikti draudi. Nepalīdzēja arī policijas apsardze. Protams, ka tas ir terora akts un noziedzīga rīcība,
  kam nav attaisnojuma, bet vai atklātu draudu priekšā bija vērts tā riskēt ar savu un savu kolēģu dzīvībām,
  tāds ir jautājums?

 2. Kā pret tāda veida ekstrēmistiem cīnīties? Neiespējami. Baznīca ir jāapvieno ar valsti un visiem valsts pilsoņiem jāpāriet valdošajā ticībā, kas negrib, lai brauc prom. Vai reāls risinājums? Protams, ka nē!
  Kurš to gribēs. Kā citādi panākt, lai visi valsts iedzīvotāji cienītu valstī valdošos likumus, ja cilvēka tiesības ir svarīgākas par valsti? Nezinu, jo tad būtu jārada totalitāra valsts. Izeju neredzu!
  Varbūt iebraucējiem vajadzētu zvērēt, ka viņi cienīs valstī esošo kārtību un būs lojāli tajā valdošām demokrātiskām vērtībām? Ja pārkāpsi tās, lūdzu, brauc projām! Bet, kā tad ar citādi domājošo vajāšanu? Tāda veida slepkavām vajadzētu atņemt cilvēktiesības.

 3. paši vainīgi, ka salaida savā valstī tik daudz imigrantus, kas nestrādā, tikai zog, tirgo narkotikas, taisa bērnus un dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina. cerams, ka beidzot sāks atņemt pilsonību un sūtīt atpakaļ uz izcelsmes valstīm.

 4. Interesanti ko par to saka Latvijas musulmanju draudzes ??? Un kaa peec vinju domaam ar to ciiniities ???

Draugiem Facebook Twitter Google+