×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Uzlaboti Bēringa-Breivīka ieslodzījuma apstākļi

Foto - AFPFoto - AFP

Norvēģijā Ilas cietuma administrācija izrādījusi zināmu pretimnākšanu tur ieslodzījumā turētajam masu slepkavam Andersam Bēringam-Breivīkam, kurš iepriekš par ieslodzījuma apstākļiem tika sūdzējies valsts cietumu dienestā, vēsta vietējais laikraksts “Verdens Gang”.

 

Bēringa-Breivīka ieslodzījuma apstākļi nedaudz uzlabojušies, apliecināja viņa advokāts Tords Jordets. Cita starpā atcelti arī vairāki standarta ierobežojumi, kuru mērķis ir novērst ieslodzīto pašnāvības mēģinājumus. Tā Bēringam-Breivīkam dota iespēja kamerā glabāt maiņas apģērbu, un tā glabāšanai viņam piešķirta īpaša kaste. Ja līdz šim viņam bija tikai “drošā” pildspalva elastīgā gumijas korpusā, tad tagad viņam piešķirta arī parastā lodīšu pildspalva.

Masu slepkava iepriekš bija sūdzējies, ka gumijas pildspalva “nav ergonomiska un jau pēc dažu minūšu lietošanas tā rokā izraisa sāpes”. Bērings-Breivīks turpmāk varēs izmantot plastmasas atkritumu maisus, norādīja Jordets. Viņa kamerā ir uzradies grāmatplaukts, un drīzumā viņam varētu tikt sarūpēta iespēju klausīties kompaktdisku atskaņotāju.

Kā pastāstīja advokāts, viņa klients tagad var lietot elektrisko rakstāmmašīnu, tomēr Bēringu-Breivīku neapmierinot nosacījumi, kas izvirzīti, lai viņš varētu tai piekļūt. 77 cilvēku slepkava savus pārmetumus par ieslodzījuma apstākļiem cietumu dienestam bija izklāstījis vēstulē uz 27 lappusēm. Cita starpā viņš žēlojās par auksto kafiju, to, ka brokastīs pietrūkst saldkrējuma sviests, nav mitrinošā krēma, kamerā, kurai nav logu, nav arī gaisa mitrinātāja, roku dzelži ir pārāk cieti, gaiss ir auksts un trūkst saziņas iespēju. Ikdienas pārmeklēšanas procedūru, kuras gaitā viņam ir pilnībā jāizģērbjas, Bērings-Breivīks raksturoja kā nehumānu. “Es stipri šaubos, vai Norvēģijā kaut kur ir kāda ieslodzījuma vieta, kur uzturēšanās apstākļi ir vēl sliktāki,” vēstulē sūdzējās Bērings-Breivīks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+