×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

Uzņēmums turpina pārsteigt: “Mikrotīkls” ziedo 1,5 miljonus Latvijas Universitātei (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki apskata jaunatklātā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra telpas.

Uzņēmums “Mikrotīkls” šonedēļ ziedojis vienu miljonu eiro Latvijas Universitātes (LU) dabaszinātņu un medicīnas projektiem, bet kopumā no šā mecenāta universitāte saņēmusi 1,5 miljonus eiro, kas padara “Mikrotīklu” par vienu no visu laiku lielākajiem universitātes atbalstītājiem. Pusmiljona ziedojums saņemts pērn, bet miljons – pirmdien, 26.septembrī.

“Ziedojums uzliek lielu atbildības sajūtu un dod stimulu un enerģiju saskatīt plašākus apvāršņus, lai mēs varētu kādu dienu lepoties ar Nobela prēmijas cienīgiem zinātniekiem un viņu atklājumiem. LU Fonds un LU vadība ar prieku un no sirds pateicas uzņēmumam par šo dāsno ziedojumu un gādās, lai tā izlietošana dotu maksimāli lielu efektu studiju vides uzlabošanai un pētniecības kvalitātei Latvijas Universitātē,” par saņemto atbalstu saka LU Fonda izpilddirektore un valdes locekle Laila Kundziņa-Zvejniece.

Latvijas Universitāte pēdējo gadu laikā lielu ziedojumu summu saņēmusi arī no Teterevu fonda, kur pārskaitījumi pēdējo četru gadu laikā, atbalstot Botānisko dārzu, arī tuvojas miljonam eiro.

Jau ziņots, ka uzņēmums “Mikrotīkls” pārsteidza pērnā gada nogalē ar ziedojumu Bērnu slimnīcas fondam miljons eiro apmērā. Fonda vadība toreiz komentēja, ka bijis grūti noticēt šai summai. “Tikai šovakar ieraudzījām ziedojumu un vēl kādu laiku nespējām noticēt,” tolaik teica fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Datu komunikāciju sistēmu izveidošanas un pakalpojumu sniedzējs “Mikrotīkls” pērn strādāja ar 202,395 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 49,5% vairāk nekā 2014.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 78,4%, sasniedzot 61,367 miljonus eiro, liecina datubāzē “Lursoft” pieejamais “Mikrotīkla” gada pārskats, vēsta aģentūra BNS. 2014.gadā “Mikrotīkls” strādāja ar 135,385 miljonu eiro apgrozījumu un 34,404 miljonu eiro peļņu.

Atbilstoši “Lursoft” informācijai “Mikrotīkls” reģistrēts 1996.gada aprīlī, kompānijas pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmums uz pusēm pieder Arnim Riekstiņam un ASV pilsonim Džonam Mārtinam Talijam (John Martin Tully).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Īpaši jau pārspīlēt nevajag. “Mikrotīkls” un tā īpašnieki čakli strādā; gūst Latvijas apstākļiem ļoti lielu peļņu (2015. gadā – 61,37 miljoni eiro), no kuras arī nomaksājams prāvs uzņēmuma ienākuma nodoklis (15% – ~9,2 miljoni eiro). Līdz 20% no šī maksājamā nodokļa ir atļauts ziedot, un tad uzņēmumam par 85% samazina maksājamā nodokļa summu no ziedotās summas. Tādējādi – ja “Mikrotīkls” noziedo vienu miljonu, faktiski 0,85 miljoni ir nodoklī nesamaksātā summa (neienāk valsts budžetā) un uzņēmums no savas puses faktiski ziedo – 0,15 miljonus. Ziedošana ar nodokļu atlaidēm ir gan labs žests, taču vienlaikus arī daļēja naudas pārlikšana no valsts budžeta maka ziedojuma saņēmēja kabatā (šajā gadījumā – LU fondā).

  2. Visu cieņu!
    Lai viņiem veicas visās dzīves jomā!
    Gūt var ņemot, gūt var dodot, dodod gūtais neatņemams.

Draugiem Facebook Twitter Google+