Uzvaroša pārbaude Lielbritānijā 0

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība turpina gatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, pārbaudes spēlē Vusterā ar 77:73 pārspējot Lielbritāniju.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Pēc negaidītā pēriena Valgā pret igauņu otro izlasi Latvijas izlases spēlētāju pašcieņa bija aizskarta, tāpat pozitīvas izmaiņas komandas spēlē deva vairāku spēlētāju pievienošanās. Atkal laukumā bija Jānis Strēlnieks, stabils šī izlases modeļa pirmais numurs saspēles vadītāja pozīcijā. Turklāt šoreiz rezultatīvi (15 punkti) nospēlēja arī pats. Pēc potītes savainojuma spēlēja Mareks Mejeris, pēc NBA vasaras līgas komandai pievienojās Jānis Timma, pa abiem sametot 20 punktus. Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis izcēla, ka šis duets ļoti veiksmīgi spēlējis kopā, jo abi spēlētāji pēc vajadzības var nospēlēt gan uzbrucēja, gan spēka uzbrucēja pozīcijā. Ar divciparu skaitli divos statistikas rādītājos izcēlās arī Rolands Freimanis. Veselības problēmu dēļ šoreiz nespēlēja Kristaps Janičenoks un Žanis Peiners. Dairis Bertāns uz Vusteru nemaz neaizbrauca un turpina ārstēt Amerikā savainoto kaklu.

Vienu no spēles pirmajiem nogriežņiem Latvijas izlase zaudēja ar 3:13 un nokļuva zaudētājos ar 5:15. Spēle tika līdzsvarota un ar līdzīgu ofensīvu mūsējie atbildēja otrā puslaika sākumā – desmit pēc kārtas gūti punkti un 44:35. Vadība vairs netika atdota, lai gan briti pēdējā minūtē bija viena metiena attālumā un ar uzbrukuma iespēju.

„Slikti sākām, ļāvām pretiniekiem panākt pat 10 punktu pārsvaru un tad pakāpeniski ķērām viņus rokā. Otrajā puslaikā iniciatīva jau bija mūsu rokās, taču dāvinājām pretiniekiem iespējas, kuras viņi diezgan veiksmīgi izmantoja, saglabājot intrigu līdz pašām beigām. Pēdējās minūtes spēlējām ar diezgan mazu sastāvu un ar vairākām veiksmīgām darbībām ieguvām nelielu pārsvaru,” basket.lv spēli komentēja Ainārs Bagatskis. “Jutām diezgan lielu spiedienu mūsu soda laukumā, ko samērā veiksmīgi izturējām, lai arī pretinieki meta par 13 soda metieniem vairāk. Spēlētāji joprojām pārāk bieži nepamatoti  cenšas palīdzēt viens otram, sagādājot pretiniekiem iespējas izmantot mūsu kļūdas. Mūsu uzbrukums bija pārdomātāks, bumba labi kustējās, diemžēl nepratām aukstasinīgi izmantot pašu labi izveidotās iespējas. Nepiedodami daudz neprecīzu metienu no brīvām pozīcijām,” sprieda Bagatskis.

Svētdien abas komandas Vusterā tiksies vēlreiz, bet nākamās nedēļas darba posmu Latvijas valstsvienība beigs sestdien Šauļos ar spēli pret Lietuvu.

PĀRBAUDES SPĒLE VUSTERĀ (LIELBRITĀNIJA)

Latvija – Lielbritānija 77:73 (14:19, 34:35, 53:52). Strēlnieks 15, Blūms 14, Freimanis 13+11AB, Timma 10+10AB, Mejeris 10, Jakovičs, Zaķis pa 6, Meiers 2, Kārlis 1, Šeļakovs; Klarks, Hesons pa 15, Hemiltons 11+9AB.